دو درخت کنوکارپوس

چند وقت پیش دوتا درخت کنوکارپوس بدجور نظر من را به خودشان جلب کردند از این جهت که ، دیدم یک درخت کاملا پژمرده و دیگری کاملا شاداب بود. فاصله این دو درخت از هم به دو متر هم نمی رسید. در این عکس برگهای جلوی عکس که آویزان رو به پایین هست مربوط به درخت پژمرده هست و درخت شاداب هم که در پشت مشخص هست.

 

 

هر دوتا درخت هم کنار جوی آب هستند.هر چند این جوی ها داری بدنه بتونی و یا سیمانی هستند.

 

 

و چند روز پیش که از قضا هوا مه آلود بود و باز مسیرم از کنار این دو درخت افتاد و این صحنه را دیدم 

 

 

واقعا نمی دونم علت خشک شدن یکپارچه درخت چی می تونه باشه ولی یاد زمانی افتادم که در حیاط پشتی درخت لوز با میوه های شیرین زرد رنگ داشتیم و یک شبه دیدیم درخت خشک شد ، یادمه اون موقع بابام می گفت همسایه پشتی پای درخت نفت ریخته. به هر حال علت این نوع خشک شدن را نمی دانم شما می دانید؟؟

/ 3 نظر / 20 بازدید
آرتا

این اتفاق دو سال پیش واسه نارنج ما هم افتاد که منم علتشو نمیدونم ولی فوق العاده ناراحت شدم. البته نطی چند روز خشک خشک شد نه یه شب .

fk

[گریه][ناراحت]

رضا

سلام توی دزفول هم 3، 4 ساله کاشت درخت های شهری همش شده کنوکارپوس که اگر چه زیباست ولی طبق یه نظیه ی اقتصادی که میگه همه ی تخم مرغ هاتون رو توی یک سبد نذارید در مورد همین هم صدق میکنه امسال ما یک هفته دمای منهای 1 تا منهای 5 درجه داشتیم (یه سرمای بی سابقه تو 30 سال اخیر) اکثر درختچه های کنوکارپوس 1 تا 2 ساله ایکه توی قسمت های سردسیر تر و حاشیه ی شهر بودن کامل خشک شدن (سیاه سیاه!) همچنین بعضی از درخت های سه پستان امیدوارم که همیشه مسئولین مربوطه همه ی جوانب رو در نظر بگیرن