معرفی سایت روان یار

همه ما در طول عمر خودمون با استرس ها و مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم میکنیم که خیلی از آنها غیرقابل اجتناب هست و برای همه مشترکه مثل بلوغ یا تبیه و تشویق در محیط کار و خانه ، که به شیوه های مختلفی روی ما اثر میزاره اما اغلب بدون اینکه بفکر راه حل درست و یا درمان آن باشیم میگذاریم تا گذشت زمان آن را درست کند این در حالیست که اثرات غیرقابل جبران بر جسم و روح و روان ما میگذارد . من خودم بارها تجربه کرده ام. 

 

 

امروز با سایت روان یار آشنا شدم و وظیفه خودم دانستم که این تجربه را با شما به اشتراک بگذارم.

من الان دارم مقاله مبانی پزشکی استرس، افسردگی، اضطراب، بی‌خوابی و اعتیاد  می خوانم.این مقاله به ما دید بازتر و روشنتری از مقوله ایی به اسم استرس یا افسردگی می دهد و قعطا با دانستن این مطالب می توانیم با مشکلات بهتر برخورد کنیم.

توصیه میکنم حالا که محیط مجازی فضایی رایگان برای کسب اطلاعات در اختیار ما گذاشته تا در شناخت خود و مسائل پیرامون خود دید بهتری پیدا کنیم از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنیم.

 

بخشب از این مقاله :

استرس بیش از حد شما را مریض می‌کند. تحمّل فشار بیش از حد استرس، مانند این است که توستر برقی را برای مدت طولانی در حالت روشن نگاه دارید و یا یک نیروگاه اتمی از حداکثر توان مجازش بگذرد. دیر یا زود، چیزی می‌سوزد یا منفجر می‌شود.

این که برای شما چه اتفاقی می افتد به این بستگی دارد که « پیوندهای ضعیف » بدن شما در کجا قرار دارند و این عمدتا یک ویژگی وراثتی است.

در زیر، متداولترین پیوندهای ضعیف در بدن افراد و عوارض استرس بیش از حد بر آنها آورده شده است:

مغز: خستگی، سردرد، افسردگی، حملات اضطراب، اختلال در خواب.

معده: زخم، اسهال، کُلیت.

غدد درون‌ریز : اختلال در عملکرد غدّه تیروئید.

قلب: فشار خون بالا، حمله قلبی، نامنظمی ضربان قلب، سکته.

پوست: خارش، کهیر.

سیستم ایمنی: کاهش مقاومت در برابر عفونت

تاثیرات استرس بیش از حد بر روی معده، غدد درون‌ریز، قلب و پوست از مدتها قبل شناخته شده بود. امّا تاثیرات آن بر روی مغز به تازگی کشف شده است. در واقع، یکی از جالبترین دستاوردهای پزشکی در این دهه، کشف تاثیرات فیزیکی استرس بیش از حد بر روی مغز بوده است. اکنون مشخص شده است که خستگی، سردرد، افسردگی، اضطراب و اختلال در خواب به دلیل سوء عملکرد شیمیایی مغز در اثر استرس بیش از حد است.


منبع

/ 5 نظر / 9 بازدید
غزل

ممنون از سایت خوبتون

علی

سلام مطلب‌تون مفید بود. واقعا‍ً این زمونه سرمنشأ هر بیماری استرس و جوش و غصه است که متأسفانه با ورود تکنولوژی به زندگی بشر و کم‌رنگ شدن عواطف و بالارفتن سطح توقعات، هر روز بیشتر هم میشه!!! ولی تصویری که گذاشتین، باید قبلش یک یاالله بگیم ها!!![گل]

خلوت من

[ماچ]مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی

حسین جاودانی

مطالب جالبی انتخاب کردید ممنونم .

مجتبی شیرازی

مطالب مفیدی بود