از : فضــای سبز عمــودی - Green Wall تا : فرش سنگــی تبریـــز !

          در این پروژه 20 باکس مستطیلی بزرگ در دیواره های زیر گذر تعبیه شده و آبیاری گلها و گیاهایان بصورت قطره ای اجرا میگردد و با استفاده از لوله های پلاستیکی مخصوص ، آب مورد نیاز تمامی گیاهان را تامین میکنند .

          این باکس ها بقدری زیبا و دیدنی هستند که هر اتومبیلی که از اینجا میگذرد روحش از جسمش جدا می شود ! تصاویر را توجه فرمایید ! :

          حالا از شوخی گذشته باید عرض کنم که برای گرفتن تصاویر ، بدلیل موقعیت نوری نا مناسب الزاما از تکنیک HDR استفاده کردم و غیر عادی بودن تصاویر اتومبیل ها به همین علت است . (اگر عمری بود در آینده راجع به این تکنیک عکاسی صحبت میکنم که بسیار جالب است .)

 

 

          این هم فرشی از گل و گیاه در تفرجگاه ایل گلی و یا شاهگلی تبریز

( البته کلمه شاه بمعنی بزرگ است و شاهگلی به استخر بزرگ اطلاق می شود و ربطی به شاهان ندارد )

          این هم حامد من است که کنار فرش گلها نشسته و استراحت میکند و وسیله ایست برای مقایسه اندازه فرش !

          دوستان خوب تا اینجا که تشریف آورده اید اجازه بدهید توجهتان را به یک مسئله جلب کنم ! میدانید که تبریز یکی از قطب هاب فرش ایران است و فرش تبریز در بازار های جهانی برای خودش اسم و رسمی دارد ، حالا به فرشی توجه فرمایید که از پانصد هزار قطعه سنگ ! تشکیل یافته است ! آری ، اگر بخواهم دقیقتر بگویم 490560 قطعه سنگ 5 در 5 سانتیمتر و 12 رنگ ، بصورت هنرمندانه کنار هم قرار گرفته اند تا هنر فرش تبریز را حتی با سنگ ! به نمایش بگذارند ! فرشی با ابعاد 29 متر در 42 متر ! لطفا ببینید :

          طرح این فرش اقتباسی است از یک فرش نفیس و تاریخی قدیمی بافت آذربایجان با نقش معروف به طرح باغی ، که قدمت آن فرش به قرن 11 هجری بر میگردد و قسمتی ازآن هم اکنون در موزه ملی فرش ایران نگهداری می شود .

ایام به کامتان و فرش گل زیر پایتـــان !

/ 17 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرشته

چند روز پیش عکس های بی نظیری از کاکتوسهای گلخانه یک آقای فکر کنم تو جنوب گذاشته بودید که هر چی میگردم دیگه نیست چی شد؟

صدای بارون

دوست عزیزدوست دارم باات تبادل لینک کنم[قلب]

مجتبی شیرازی

سلام آقای جاودانی که همیشه بهترین عکسها از دیدار - طیبعت و ... میگیرید که هر عکسی سخنی دارد دست شما درد نکنه با این عکسهای هنرمندانه استاد حسین جاودانی [قلب][گل][گل]

مجتبی شیرازی

سلام دوباره به اقای جاودانی سلامت باشید که دستتان برای همه خیر هست گلهای یاس طاوسی من هم ارتفاعش حدود یک متر شده دقیقا شدن یک سالشون [لبخند]

زهرا فرشید

چه پست زیبایی. واقعا لذت بردم. من در مورد احداث ای باغها اطلاعی ندارم و واجب شد تحقیق کنم. این فرش سنگی کجا پهن شد؟

مریم

سلام. خیلی جالبه. دستتون درد نکنه. خوشحال شدم که این عکسها از ایران خودمونه. شنیدم تبریز خیلی زیباس. و شما خیلی خوب اینو به تصویر کشیدید.دستتون درد نکنه. یه سری عکس ها تو نت هس که با بطری نوشابه(برای استفاده از مواد دور ریختنی) بصورت عمودی کشت میکنن. اونم خیلی جالبه. خونه جدیدمون که چند ماه دیگه میخوایم بریم حتما میخوام اجراش کنم. عکساشو میذارم(البته اگه عمری بودم)

جلال

ممنون واقعا بینظیر بود راستی این همون زیر گذره که یه سمتش منتهی به بلوار 29بهمنه و سمت دیگه به طرف ولیعصر؟ ضمنا همونطور که استاد بزرگ جناب جاودانی عکس فرش گل تبریز را در چهار راه منصور به تصویر کشیده اند باید اضافه کنم که این تابلو فرش سنگی بزرگترین تابلو فرش در خاورمیانه انتخاب شده

میم الف

به به ...اللر آرئماسئن...ساغولون...همچنین دست مسئولینمونم درد نکنه... لطفا به وبلاگ منم سر بزنین...خوشحال میشم: http://memorynote1.blogfa.com/

نسیم

سلام خیلی خوشحالم که این وبلاگو پیدا کردم. اقای جاودانی میشه اسم گلهایی که تو این فرش کاشته شده چیه؟ به ترتیب میشه بگین.

نسیم

lمنظورم فرش گلها بود. فک کنم گل کنارش ابری نقره ای.