پیازچه های خوش عطر و خوشمزه و پرخاصیت

اون چیزی که من در بازار دیدم گل پیازچه را از خاک بیرون می کشند ولی بررسی که در نت داشتم در کشورهای دیگه بوته را در زمین نگه می دارند و فقط برگهای آن را میچینند و به گیاه اجازه می دهند که مجددا برگ تولید کند.

 

 

با توجه به گلهای بسیار زیبای این گیاه در طراحی فضای سبز نیز کاربرد دارد و حتی در گلدان نیز کشت می شود. گلها در سال دوم بعد از کشت به گل می روند یعنی باید یک دوره سرما را بگذرانند تا گلهای زیبای خود را نمایش دهند.

اگر بخواهیم خیلی زود به گل برسیم می شود طری اقداماتی سرمای مورد نیاز نشاها را تامین کنیم تا به محض کاشت در زمین به کل بنشینند.

 

 

البته در ایران در برخی فصل ها بجای این پیازچه ها ، نشاهای ریز پیاز معمولی به بازار عرضه می شود که البته خوردن آن ها نیز خالی از لطف نیست اما به خوشمزگی خود پیازچه نیست.

مطالعه سایت نارگیل را نیز پیشنهاد می دهم. لینک

منبع : پرورش سبزی - تالیف دکتر محمدحسین دانشور

/ 9 نظر / 206 بازدید
من يك درختم!

عالي بودزهراجان موفق باشي .

مجتبی شیرازی

سلام خانوم مهندس فرشید دست شما دردنکنه [گل][گل]

حمید

سلام خانم مهندس اولندش که بعله کلافه شدیم [وحشتناک] ثانیندش که همکارانتان زحمت کشیدند و کمکاری بعضیا [چشمک] رو جبران کردن ثالثندش باز نرین برا پایان نامه سه ماه غیبت کنین یکی رو میشناسم با یک و نیم میلیون انواع پایان نامه براتون آماده میکنه چارمندش که این پستتون یه کم آبکی نبود ؟ درود بر شما [گل]

سارا

كلي لذت برديم خانم مهندس موفق باشي عزيزم ????????????

هادى

با تشكر از زحمات و اطلاعات مفيدتان. پيروز و سربلند باشيد.

مریم

اخه زهرا جون پیازچه ک بوش از بوی سیر ک بدتره کجاش خوشبویه! پدر شوهر خاله م کشاورزی میکنه هر نشا رو تکی میکاره میگه ی کوچلو فقط باید روش خاک ریخت ک بشه پیازش رو راحت برداشت کرد ماهم توی باغمون پیازچه کاشتیم البته ب شیوه خانواده شوهر خاله م الان رشد کردن خوشکل شدن ،فکر کنم امسال پیاز نخریم اخه خیلی کاشتیم[لبخند][رویا]

محبوب بهار

جالبه که پیازچه گلای به این خوشکلی میده