ورمی کمپوست

جایی بسی خوشحالیه که یکی از همشهری های من ورمی کمپوست تولید میکند.

ورمی کمپوست در واقع فضولات کرم های خاکی هست که یک کود قوی و ارگانیک به حساب می آید و برای استفاده در محیط های خانه ایی و گلخانه ایی برای نجات از دست علف هرز بسیار خوب جواب می دهد.

من قبلا برای محیط کشت چندتا گل آپارتمانی هم به صورت مخلوط استفاده کردم و خیلی خوب جواب داده و الان میخام برای مرکبات استفاده کنم و قطعا گزارش عملکرد خودم را شما در اینجا به اشتراک می گذارم.

در ضمن بزودی گزارشی از روند تولید کارگاه ورمی کمپوست این دوست عزیز تهیه میکنم و به همراه معرفی تولید کننده در اینجا درج خواهم کرد.

از دوستان همشهری اگر کسی ورمی کمپوست میخاد پیام بزاره و شماره تماس تا این سری همزمان با سفارش خودم برای شما هم بیارم.

از دوستان اگر کسی آشنایی چندانی با ورمی کمپوست ندارد از اینجا مطالعه کند.

/ 7 نظر / 6 بازدید
مجید

من به همه گلدونهام ورمی کمپوست دادم ولی بجز شمعدانی ها تاثیر چندانی روی بقیه گیاه ها نداشت . ولی بعد از گذشت حدود یک ماه از اضافه کردن ورمی کمپوست به خاک شمعدانی ها حال عمومی گیاه ها بهتر شد ودر گلدهی های بعدی هم گلهای بیشتر و ماندگارتری دارد.

amir79

من تو اخبار دیدم[دست][دست][دست][دست][دست]خوشا به جالتون که همچین هم شهری هایی دارید

متین

زهرا جان چند تا از کشاورزها من هم تولید کننده کود هستند البته در سطح کم مشتری زیاد داشتی و نتونستی تامین کنی البته از شهرهای دوربر ما شماره بنده رو معرفی کنید خدمتشون[چشمک]

فاطمه

سلام من مدتیه که به پرورش گل علاقه پیدا کردم و چند گلدان در خانه دارم. یه سوالی داشتم ازتون: من حدود 10 روز قرار برم مسافرت و گلدانهای سفالی مستطیلی دارم که گلهای موجود در آن پراکنده هستند و فقط در یکجای گلدان نیستند. میخواستم ببینم به چه روشی میتونم گلدان را برای این مدت آبیاری کنم؟

علی

سلام.از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتی ممنون. آب و هوای آبادان تقریبن مثل بوشهره. یه زمانی کشاورزی تو آبادان رونق داشت. خونه های شرکت نفت همیشه سبز بودن اما متاسفانه الان خبری از اون شادابی گذشته نیست. میخواستم بدونم چرا توی باغچه ی خونه هرچی میکارم درست در نمیاد؟ یا جوانه میزنه و بعد هم خشک میشه... الان هوا برای کاشت خوبه؟

حمید

سلام اگه بخوام توی خونمون توی یه ظرف کرم ها را بزارم و تفاله چای بریزم میشه؟ یا حتما باید خاک هم وجود داشته باشه؟ یکم توضیح میدین