مرجان

این گیاه بومی  ماداگاسکار، و اولین بار در سال 1821 به فرانسه وارد شده ولی در حال حاضر بعنوان یک گیاه زینتی بطور گسترده در سراسر جهان کشت و کار می شود .این گیاه به افتخار Baron Milius  فرماندار جزیره ای در خاور ماداگاسکار متعلق به فرانسه نامگذاری شده است . در مکانهای سایه آفتاب و خاک با زهکشی خوب و آبیاری کم رشد می کند اگرچه بیشتر بعنوان یک گیاه گلدانی مطرح است ولی من در احداث فضای سبز محوطه  ها  ، در چشم انداز ، بعنوان یک درختچه کوچک زمین را پوشش میدهم .   .ازدیاد آن با قلمه ساقه خصوصا قلمه نوک ساقه براحتی صورت می گیرد. در اسطوره های مهاجران چینی در تایلند آمده است که هشت گل این گیاه نماد :ثروت ،شجاعت  ،زیبایی ، هوش ،هنر ،شعر ،بهداشت و توانایی غلبه بر شیطان است . «در ایران گیاهان زیادی به نام مرجان خوانده می شود که متاسفانه موجب سردرگمی می گردد. »

/ 12 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

عکسهای خیلی زیبایی هستند. من خودم مرجان قرمز رنگ دارم اما علاقه مندم گلهای رنگی آن را هم داشته باشم. میشه راهنماییم کنید که چطور و از کجا امکان تهیه اش هست؟ با تشکر[گل]

زری

سلام جناب مهندس دهداری خیلی زیبا هستند .اصلا نمی شه گفت کدام یک زیباتر از دیگریه همه قشنگ.دست شما درد نکند.[گل][گل][گل]

سلام دستتون درد نکنه آقای مهندس خیلی خیلی قشنگن!

ناظر

سلام . از گیا ویتکس توی فضای سبز عسلویه قراره کاشته بشه . نزدیک به 800نهال از این گیاه خریداری شده . از نهال ها و از جاهای کاشته شده و نحوه کاشته شدنشون براتون عکس خواهم فرستاد. پیروز و موفق باشید

فرشته

دستتون درد نکنه عااااااااااااااااااااااالی بود

تسنیم

سلام ممنون از مطلب خوبتون. مرجانهای ما دارای ساقه های بلند و گلهای ریزی هستند. راهیی وجود دارد که ساقه های کوتاه تر و گلها درشت تر بشوند؟ آیا این گل رو در داخل خانه پشت پنجره آفتابگیر جنوبی میشه نگهداشت؟

متین

بسیار عالی [گل]

مجتبی شیرازی

سلام آقای مهندس دهداری نژاد دست شما درد نکنه [قلب]

قهرمان

اون قرمزه آخریه حرف نداره![گل]

زینب حیدری پور

آقای دهداری نژاد ببخشید من آدرس یه گلخونه خیار و فلفل میخواستم.تا مسافت دو ساعت هم باشه مانعی نیست..از خیلی ها پرسیدم ولی نمیدونستن.از استادم هم نمیتونم بپرسم چون خودمون باید بگردیم.