گل اطلسی مشکی ، مخمل سیاه ... Petunia velvet

حدودا یکسالی هست گل اطلسی کاملا سیاه تولید شده ولی گویا هنوز وارد بازار معاملات گل و گیاه نشده است ، اما گویا قراره با قیمت تقریبی 5 دلار وارد بازار بشه حالا این پای این گیاه کی تو ایران باز بشه رو خبر ندارم.

 

 

این گیاه رو شرکت پرورش دهنده گل و گیاه Ball Colegrave در انگلیس تولید کرده و این تغییر بر اساس تغییرات ژنتیکی نبوده بلکه بر اساس گرده افشانی این کار صورت گرفته است ، یعنی در محیط کنترل شده تعدادی گیاه رو میکارن بعد اینا خودشون با هم گرده افشانی میکنن و تولید بذر میکنن بعدش محقیقن بذرهای تولیدی رو میکارن تا دوباره گل بدن و گرده افشانی کنن و این کار رو نسلها ادامه میدن تا به رنگ دلخواه از آن بوته برسند و بعد اون بوته رو جدا میکنن از بقیه و مجبورش میکنن تا با خودش گرده افشانی کنه و این کار هم چندین نسل گیاه رو شامل میشه تا اینکه بلاخره به خلوص برسه و در نهایت از گیاه خالص در محیط خاص نگهداری و پرورش میشه و بذر تولید میکنند. این روش هرچند طولانی هست اما روشی هست که مندل اولین بار آن را کشف کرد.

 

 

 

وجود این رنگ اطلسی واقعا برای طراحان و کسانی که سلیقه ایی در گل آرایی دارند موهبت بزرگیه چون رنگ مشکی در ترکیب با سایر رنگها بسیار زیبا و جداب میشه. این اطلسی را به عنوان مخمل سیاه petunia velvet نامیده اند.

 

 

منبع 

/ 6 نظر / 148 بازدید
الناز

مرسی استاد [گل] خیلی جالبه

حدیث

چه شود اطلسی مشکی احتمالا به شدت به درد مراسم عزا بخوره

ندا

سلام خیلی قشنگن...

مهدی توکلی

ماشالله اینقدر مطلب زیاد داری که هر جا از وبلاگ میریم یه مطلب نخونده هس گل واقعا زیبایی هس[گل]

زارع

سلام واقعا وب لاگ قشنگ و جامعی دارید من راجع به اطلسی نسل اول هیبرید سوال دارم وو می خوام خرید کنم اگه یه میس کال بندازید تماس می گیرم صحبت کنیم ممنون میشم از لطفتون شماره بنده 09126232522

محسن

من که تو ایران ندیدم