کف بر کردن حسن یوسف + فیلم و عکس

دیرو همه حسن یوسفها رو کف بر کردم چون خیلی قدشون بلند شده بود و نسبت به اندازه گلدون بزرگتر شده بودن و در ضمن چون تعداد برگاها زیاد بود نیاز داشتن روزانه اب بهشون بدی که این خودش با کلی دردسر همراه بود و در ضمن کلی هم اب هدر میرفت و تو این وضعیت اقتصادی هزینه بردار میشد.

در نتیجه کف بر کردن گیاه میشه تعداد زیادی قلمه از گیاه مادری بگیری این در حالیه که گیاه مادری میتونه رشد مجدد کنه ، مثل اینکاری که من کردم و کلی قلمه تهیه شد ، البته کف بر کردن محسنات دیگه هم داره که گیاه پرپشت تر و خوش فرم تر میشه و گاهی برای نجات گیاه از گرما یا سرمای طاقت فرسا خیلی مفید هست.

این نکته هم بگم که هیچوقت سرخود و یکهو هر گیاهی رو کف بر نکنید ، اگرم میبینید من اینکارو کردم چون از نتیجه آن مطمئن بودم ، همیشه قبل از هرکاری با یک متخصص مشورت کنید این همه به نفع شماست و هم گیاهتون.

 

جریان این کف بر کردن رو فیلم گرفتم و کلی هم حرف زدم اما متاسفانه صدام بشدت ضعیف ضبط شده ، اما با این حال فیلم رو آپلود کردم ببینید چیز بدی نیست :

دانلود فیلم هرس

اندازه : ۱۰۲۴۳ k

مدت : 2:59

 

 

 

در اینجا قبلا از حسن یوسف و هرس کردنش گفتم.

اینها ساقه های قطع شده حسن یوسف ها هستند :

 

 

 

اینم نتیجه نهایی هرس :

 

 

یه تعداد قلمه تهیه کردم اما ،  گذاشتم تو اب تا ببینم کی بیاد ببره اینا رو بکاره والا من جایی براشون ندارم ، البته الان چند روزی از قلمه گیری من میگذره و این قلمه ها ریشه دار شدن :

 

 

اینم بقیه قلمه ها و برگهای که ریختم اشغالی :

 


/ 32 نظر / 90 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی اصغر

سلام ممنون از راهنمایی و حسن توجهت. درضمن از خراسان رضوی هستم

علی اصغر

سلام ممنون از راهنمایی و حسن توجهت. درضمن از خراسان رضوی هستم

علی اصغر

سلام ممنون از راهنمایی و حسن توجهت. درضمن از خراسان رضوی هستم

محسن

چرا دیگه جواب منو ندادید؟ من از گیاه قلمه تهیه کردم حالا گذاشتم تو آب ولی نمی دونم چه بلایی سرش میاد!!!!!!!! حالا چی کار کنم؟

مامان ویهان

سلام .مرسی از وبلاگ خوبتون.گل حسن یوسف من تو سرما خراب شده.می تونم کاری کنم دوباره خوب بشه.آخه نمی دونستم که تو سرما نباید بیرون باشه . اگه می شه راهنماییم کنید.

saeed

سلام من تو بوشهر زندگي ميكنمم چرا برگ هاي حسن يوسفم به زيبايي برگ حسن يوسف شما نيست در ضمن برگ هاش بلند شده و من دلم نمياد كوتاش كنم[وحشتناک]

saeed

ميگم تو بوشهر كم كم داره فصل گرما سر ميرسه نميدونم گياهام رو چيكار كنم :(

لیلی

سلام . روز خوش یه سوال داشتم. کف بر کردن یعنی چی ؟ من یه اگزالیس دارم. (شبدر زینتی ) چند وقته بی حال شده. توی سرچ هایی که داشتم یه جا خوندم نوشته بود با شروع سرما باید گیاه رو کف بر کرد. ممنون میشم راهنماییم کنید اینم لینک گیاهم : http://glassy-garden.com/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b4%d8%a8%d8%af%d8%b1-%d8%b2%db%8c%d9%86%d8%aa%db%8c/ منتظر پاسختون هستم