بینایی اثری از ساراماگو

شمارش آرا ، دقایقی پس از نیمه شب به پایان رسید. تعداد آرای معتبر ، به بیست و پنج درصد نمی رسد که آن هم میان حزب راستگرا با سیزده درصد ، حزب میانه رو نه درصد ، و حزب چپ گرا با دو و نیم درصد تقسیم شد. تعداد آرای بیهوده و پوچ کم بود ولی آرای سفید بیشتر از هفتاد و دو درصد ورقه ها را تشکیل می داد.

این چند خطی که خواندید از صفحات اول کتاب بینایی انتخاب کردم تا به طور مختصر از کل داستان ذهنیتی پیدا کنید.

اگر یادتون باشه من پارسال کتاب کوری را به شما معرفی کردم ، کتابی که هنوز هم بعد از گذشت یکسال تمام رویدادهای آن بصورت زنده از ذهنم عبور میکنه و این کتاب نیز دنباله ایی از همان کتاب هست اما اینبار مردم دچار کوری سفید نمی شوند بلکه رای سفید می دهند. از اواسط داستان نیز 6 شخصیت اصلی کتاب کوری وارد این داستان هم می شوند  و اشتیاق خواننده را ده برابر می کنند.

من شخصا آثار آقای ساراماگو را میپسندم برای همین تصمیم گرفتم با شما دوستای عزیزم به اشتراک بزارم. امیدوارم این کتاب را بخرید و از خواندن آن لذت ببرید.

 

بینایی

نویسنده : ژوزه ساراماگو

مترجم : کیومرث پارسای

ناشر : نشر شیرین

قیمت : 7500 تومان

 


/ 1 نظر / 20 بازدید
محمد شریفی

به نظر من ساراماگو، تویه رمان کوری به این مسئله و حقیقت تاکید می کنه که رفتارهای انسان در «موقعیت خاص خودش»معنی پیدا می کنه و یاسد معنا ‏شه و ملاک مطلقی برای قضاوت وجود نداره. ساراماگو می گوید:" این کوری واقعی نیست، تمثیلی است. کور شدن عقل و فهم انسان است. ما انسان ها عقل داریم و عاقلانه رفتار نمی کنیم.... "