برگ ریزان فیکوس بنجامین

یک از خواننده های من یک جوانه ام به اسم امین رضائی چند عکس از فیکوس بنجامین خودشون فرستادن و گفتند که شدیدا برگها سبز گیاه میریزد.

 

 

حدس اول من سرمای محیط و بعد کمبود نور بود که اتفاقا هم درست بودن به آقای رضائی هم گفتم که حتما گلدون رو هفته ای یکبار بچرخونن تا همه قسمتهای گیاه به یک اندازه نور دریافت کنن و گیاه یک دست بشه ، البته چون کمی من دیر جواب ایمیلشونو دادم خود ایشون اینکار رو کرده بودن و گفتن که شکر خدا ریزش کم شده و برگای جدید در حال جوانه زدن هستند.

 

 

هر لکه ایی نشان بیماری نیست گاهی فقط هشدار هست که گیاه بروز میده تا به ما بگه که شرایط خوب نیست و نور و دما و آبپاشی روزانه رو فراموش نکنید.

 

/ 11 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرتا

عکس اولی هنری شده.قشنگه. دست خانوم فرشید گل هم درد نکنه واسه راهنمایی های خوبشون.

آرتا

آره می دونستم که عکسها از آقای رضاییه.خواستم که ایشون هم تشویق بشن .[چشمک]

امین

سلام ء من رشتم آبیاریه ؟ شنبه امتحان باغبانی دارم کمکم کنین . از بین هورمون ها اونا که حرکتشون غیر قطبیه چجوریه؟ و اونا که قطبین چجورین ؟

امین

[سوال]

امین

مرسی واقعا جامع بود. فقط مفهوم این چیه : هرچی فاصله از محل تولید آکسین بیشتر باشد اثر بازدارندگی اش کمتر است .

امین

واای ممنون . واقعا علاقه مند به باغبانی شدم . خیلی شیرینه . قسمت هرس دارم میخونم : میگم برای تربیت درختا روش هرمی مطابقت داره با ساختار رویشی گیاه پس چرا ازون دو روشم استفاده میشه ؟و تفاوت روش جامی و پیشاهنگ متغر فقط در فاصله ی حذف شاخه هاست ؟

امین

چرا بذری رو که دیرتر جوانه میزنه عمیق تر میکارن ؟

فائزه

سلام من ساکن تهران هستم و حدود شیش ماه پیش یک گلدون بنجامین ابلق خریدم و هرروز یه مشکلی داره .آخریش اینه که چند روز خونه نبودم وقتی برگشتم همه برگها قهوه ای شده بود و رخته بود .برگهای باقیمونده هم به تدریج دارن می ریزن .الان مشکل اینه که هروقت جوونه جدیدی در میاد برگ کناریش بی حال می شه و می افته و بعد جوونه و شاخه به ترتیب خشکمی شن محل نگهداریش جلوی پنجرخ جنوبیه هروقت خاکش خشک میشه آبیاری می کنم و هرروز هم برگ ها ساقه ها رو آبپاشی می کنم.از پدر کریستال سبز هم استفاده کردم ولی فایده نداشته والان گلدونم سی تا هم برگ نداره لطفا کمکم کنید.

فائزه

ممنون

rezapoor

با سلام وب سایت بسیار زیبایی دارید بنده تولید کننده ورمی کمپوست همستم اگر علاقه دارید می توانیم کود مورد نظر شما رو با قیمت مناسب تولید و در اختیارتان قرار دهیم بنده می خواهم در پرورش آلوورا فعالیت کنم خیلی به گل و گیاه علاقه دارم رشته اصلی بنده مکانیک است احتمالا به کمک شما احتیاج دارم لطفا یکی از نویسندگان اگر زحمتی نیست به بنده ایمیل دهد...ممنون می شم اگر راهنماییم کنید