آرایش گیاهان در زیباسازی فضای سبز

این چند عکس زیبا رو هم آقای جاودانی به ایمیل من فرستادن که با هم میبنیم و لذت میبریم :

این دوتا درختی که در این تصویر هرس و پیرایش شدن فکر کنم از سوزنی برگان هست ، اگر اشتباه میکنم ممنون میشم اقای جاودانی با سایر دوستان راهنمایی کنند.

 

 

 

در این عکس دوتا ستون هست که سر کروی دارند که با چهاررنگ گل بنفشه اراسته شده :

 

 

این عکس محشره خیلی دوسش دارم

 

 

 

/ 7 نظر / 7 بازدید
حسین جاودانی

خانم فرشید نظر شما کاملا صحیح است و درختان هرس شده از سوزنی برگ ها هستند البته در قسمت پایین کلمه الله کلمه ( محمد ) بشکل هنرمندانه و برجسته ساخته شده که متاسفانه در این عکس مشخص نیست و انشاله در عکس دیگری برایتان می فرستم .

مهدی توکلی

آقای جاودانی واقعا کارتون عالی هس مناظر چشم نوازی رو به تصویر کشیدین میشه بگین این عکسا رو کجا گرفتین؟مال خود تبریز هس؟

حسین جاودانی

با سلام مجدد - بلی دوستان این تصاویر مربوط به تبریز بوده و دوست عزیزم آقای حسن سلیمی و پدر مرحومشان روی این گلخانه استثنایی کار کرده اند البته خانم فرشید باید توجه داشته باشند که گلهای بنفشه دو کره بالای میله ها تزیین نیستند بلکه مانند دو گلدان عادی کاشته شده اند و جدا آقای سلیمی برای اینکار که من قسمتی از آن را شاهد بودم زحمت کشیده اند راستی شما میدانید چطور اینکار امکان دارد ؟

مریم خاتون

سلام ممنونم از آقای جاودانی در مورد دوتا ستون که سر کروی دارن شهرداری محترم مشهد تقریبا در تمام فضا های سبز مشهد اینکارو کردن و من که خیلی از کارشون خوشم اومده بود واسه فضولی هم که شده از نزدیک نگاه کردم آخه اصلا فکر نمیکردم طبیعی باشن ولی وقتی دیدم گلهاش بیشتر شده و سبز تر فهمیدم طبیعی هستن[تعجب] به هر حال چیزی که دیدم گلدونهای کوچیگی بود که کنار هم گذاشته شده بود و توش گل کاشته بودن گلدونهای پایین کره هم که احتمال بیرون اومدن خاک و گل وجود داشت رو با دو تکه چوب یا چیزی شبیه به چوب ثابت کرده بودند در مورد آبیاریش هم از داخل کره و در واقع درو میله زیرین آبیاری میشد ببخشید پرحرفی کردم[گل]

حسین جاودانی

بله خانم فرشید فرمایش شما کاملا درست است و از کره های سیمی و کاشت لایه به لایه استفاده شده است یعنی بعد از آماده شدن بنفشه ها یک ردیف گل را چیده و روی ریشه هار می پوشانند و بعد ردیف دوم و . . . - زیاد زحمت دارد ولی قشنگ است .