نخل بادبزنی،نخل واشنگتنیا

اسم علمی : washingtonia robusta

نام خانواده : تیره نخل Palmaceae

 

 

تو بوشهر به صورت تکی کنار خیابان ها به صورت اتفاقی به درختان نخل بادبزنی بر میخوریم که اصلا هم مورد توجه عموم مردم و حتی کارشناس ها نیستن این در حالی هست که این درختان حداقل از نظر من در اوج زیبایی هستند.

البته در یک بلوار کنار دریا چندسال پیش کاشتن که الان قد کشیدن حتما در اسرع وقت میرم عکس میگیرم و براتون میزارم.

اما چیز جالبی از این درخت هست که نظرم رو جلب کرد و همین باعث شد که من تصمیم بگیرم چند پست از این گیاه اینجا بازرم.این پست اول هست.

این رشته های آویزان که دانه های سیاهی به آن آویزان هست رو میبینید؟ اینها همان گل آذین این درخت هست که طول آن به سه متر هم می رسد. دانه های سیاه هم میوه های این درخت هستند که بذر در آن قرار دارد.

 

 

 

 

دوستان بخاطر کم کیفیت بودن عکس ها عذرخواهی میکنم.امیدوارم به بزرگی خودتون ببخشید. در ژست های بعدی جزئی تر و با عکس های بیشتری ازاین درخت زیبا حرف خواهم زد.

/ 7 نظر / 14 بازدید
بهشتی از گیاهان و جوانه ها شمشیر

درود بر شما عزیزان وب بسیار مفیدی دارید واقعا آموزنده س کردستان ما سرشار از درختان و گونه های فروان گیاهیه خوشحال میشم واسه تحقیقاتتون به دیار ماهم سفری داشته باشید با جون و دل در خدمت شما بزرگانیم[گل][گل][گل][گل]

مجتبی

سلام زهرا خانوم زهرا خانوم میشه کد امنیتی هم را غیر فعال کرد اگر خواستی تا به یک دوست معرفیت کنم تا راهنماییت کنه [قلب]

رضا

سلام وای درخته چقدر وحشتناک شده برگهای خشک پایین درختوفکر کنم یه چند سالی باشه که بهشون دست نزدن دمبرگهای اضافی رو هم که فکر کنم از سال اول تا حالا کسی بهشون دست نزده آره واقعآ درخت زیبا و جالبیه به شرطی که درست نگهداری بشه نه اینکه ولش کنن تا همینطوری بیاد بالا مخصوصا برای فضای سبز شهری به عنوان یک المان عمودی میشه از اون استفاده کرد تو خیلی از نقاط عمر این نخل به نوعی نشون دهنده قدمت اون نقطه هستش.

مجتبی

نه مشکلی نداره زهرا خانوم

فرید از بندر

تو بندرعباس به این درخت میگن نخل شیطان دلیلشو نمیدونم.....

fk

یعنی این میوه ها خرما هستند؟