درخت زندگی

برگها سبز براق ، مرکب به طول ١۰ سانتیمتر، دارای ۲ تا ۵ جفت برگچه ، هر برگجه ۳ سانت طول و ۲ سانت عرض دارد . گلها دارای پنج گلبرگ آبی عمیق ، جذاب ( آبی ترین گل که شما تا به حال در یک درخت دیده اید ) ،  شکوفه های پر زرق و برق  این درخت، در نوک شاخه ها ، دو بار در سال ظاهر می شوند. میوه کپسول به رنگ نارنجی مایل به زرد  که در حدود یک اینچ قطر دارد . با گوشت قرمز خمیر مانند که حاوی دانه های سیاه و سفید می باشد. از صمغ این گیاه در پزشکی استفاده فراوانی می شود از جمله در تولید شربت اکسپکتورانت و....کاربرد دارد . واز تراشه های چوب آن برای دمنوش استفاده می شود.

این درخت بهترین رشد را در امتداد مناطق ساحلی جاماییکا دارد ولی در سراسر کشورهای حوزه کاراییب ، مکزیک ، فلوریدا ، کالیفرنیا وهند و.... پراکنده شده است . مخصوص مناطق گرم و استوایی که عمر بعضی از آنها به هزار سال می رسد. این گیاه با بذر و قلمه نوک ساقه تکثیر می شود. به خشکی مقاوم است و نیاز به خاکی با زهکشی خوب دارد . متحمل به شوری و در خاکهای آهکی بخوبی رشد می کند. در نور کامل تا کمی سایه ، مجموعه این خصوصیات این گیاه را به یک درخت شگفت انگیز و فراموش نشدنی تبدیل کرده است.

/ 3 نظر / 48 بازدید
زری

سلام جناب آقای مهندس دهداری بسیار جالب بود گلهای آبی قشنگی دارد این گیاه.ممنون از شما

ح3ـین

سلام خیلی زیبا بودن / لذت بردم و ... به روزیمــــــ با « کافه زمستون » ... بفرماین [گل]

زینب حیدری پور

سلام من امتحاناتم تمام شد ولی نتونستم بیام گلفروشیتون وقت نمیکنم من کل روزای هفته تا غروب دانشگاهم.جمعه هم میرم.شما چیزای معرفی میکنید که تا حالا ندیدم