شما که غریبه نیستید

چند روز پیش ساعت 6 صبح بیدار شدم وضو گرفتم و نماز خوندم اما هر چه کردم دیدم حوصله محیط اداره ندارم در واقع دلم آرامش و تنهایی می خواست. صبحانه خوردم و لباس پوشیدم و از خونه زدم بیرون و آرام گوشه پیاده رو را گرفتم و رفتم. هوا خنک اما نه سرد ولی مه آلود بود هوای لذت بخشی بود با خودم فکر میکردم و میرفتم یهو دلم هوای کتابفروشی کرد اول فکر کردم این موقع صبح کتابفروشی باز نیست اما مسیری را انتخاب کردم که کتابفروشی داره و من همیشه کتاب هامو از اونجا میخرم ، شهر کتاب. وقتی رسیدم در کتابفروشی ناباورانه دیدم در کتابفروشی بازه سرک کشیدم دیدم فروشنده داره چرت میزنه اما اون موقع فقط خدا میدونست چقدر خوشحال بود ، وارد شدم و اون آرامشی که می خواستم را بدست آوردم چرخی زدم دلم خواست کتاب بخرم اما تصمیم گرفتم که اینبار نویسنده ایرانی انتخاب کنم به قفسه کتاب های داستان نگاه کردم دیدم یک کتاب بین همه کتاب ها برام چشمک میزنه به اسم شما که غریبه نیستید ، علت توجه من به این کتاب این بود که شب قبل یک برنامه تلویزیونی دیدم که همین اسم را داشت ، کتاب را برداشتم و باز کردم ، متاسفانه نویسنده رو نمیشناختم در واقع یادم نمی آمد ولی اسمش غریبه نبود ، وقتی سایر کتاب های این نویسنده را دیدم کلی ذوق کردم آقای هوشنگ مرادی کرمانی در واقع خالق اثر قصه های مجید از فیلم های محبوب دوران نوجوانی من و ما بود بی تامل کتاب را خریدم و دیدم دلم می خواهد گل بخرم اما گلفروشی که نزدیک به من بود تعطیل و نشد که یک شاخه گل مریم بخرم و روح و روانم رو با عطر آن نوازش بدم اما دلم خوش بود چون کتاب دوست داشتنی خریده بودم و بشدت حریص به خواندنش بودم و الان در حال مطالع صفحات آخر این کتاب ارزشمندم.

شما که غریبه نیستید زندگینامه آقای هوشنگ مرادی کرمانی هست که به زیبایی و سادگی و با جزئیات بیان کرده اینقدر خوب توصیف کرده اند که من خودم را در سیرچ زادگاه ایشان و در کنارشان حس میکنم و درد سختی ها و مشکلات ایشان را حس میکنم. توصیه میکنم این کتاب را بخرید و از خواندن آن مثل من لذت ببرید.

در اینجا چند خطی از زبان خود آقای مرادی در مورد این کتاب هست اینکه چگونه انگیزه نوشتن زندگینامه را در خود حس کردند.

/ 9 نظر / 6 بازدید
یداله

از گل وا شده ي دورترين بوته خاک، به تو اى دوست سلام.حالت آيا خوب است؟ روزگارت آبيست؟ ساز عشقت کوک است؟ همه اينجا خوب اند،نى لبک ميخواند، قاصدک مى رقصد, باد عاشق شده است.فکر من باش که، من فکر توام. اگه دوست داري يه سر بهم بزن و نظرتو بگو موفق باشي

سپهر

سلامممممممم به به می بینم که کلا رفتین تو مد کتاب و کتاب خوانی!!! ما هم که عشق کتاب هستیم در حد تیم ملی. راستی یادتونه گفتم گل آگلونمام حالو روزش خوب نسیت و داره برگاش زرد می شن و می ریزن؟ ممکنه مربوط به گلدان باشه؟چون گلدانشو دو سه ماهی می شه خریدم از همون موقع خراب شده دیگه. شاید چون ته گلدان سوراخ نداره این حال و روزشه؟ - راستی یه گل دیفن باخیا هم دارم که برگاش حالت چروکیده شدگی داره اون به خاطر چیه؟

مجید

من بچگی عاشق کتاب قصه های مجید بودم. شاید اول به خاطر اینکه شخصیت اصلی داستان هم اسم من بود و دوم اینکه از اصطلاحات آشنای کرمانی (شهر من ) استفاده شده. فکر می کنم سال 59 یا 60 بود هنوز خودم نمی تونستم کتاب بخونم، می بایست التماس کنم تا یکی برام بخونه. .- یادش به خیر -.

ابوالفضل محدثی

[گل]

حمید

ممنون.شما هم غریبه نیستید.:)) [گل]

آرتا

این تجربه شخصی منه. اکثر کتابهایی که تبدیل به فیلم شدن قابل مقایسه با فیلمشون نیستن . توی کتاب ارتباط خیلی زیادی با شخصیت ها برقرار میکنی و تو طول روز به بهانه های مختلفی شخصیتها به ذهنتون میان ولی تو فیلم این ارتباط کمتر شکل میگیره. البته میگم نه همشون .فیلم قصه های مجید رو من خیلی دوست دارم اما حالا ترغیب شدم که برم کتابشو هم بخونم ببینم کدومش بیشتر آدمو کیفور میکنه.

آرتا

آقای جاودانی ، یعنی واقعا فیلم استاد شهریار هیچ تطابقی نداشت؟ انگیزه نویسنده فیلمنامه از این کارش چه بوده؟ متاسفانه هنوز فرصت نشده که زندگی نامه استاد رو بخونم. یه چیزهایی در این مورد شنیده بودم اما مطمئن نبودم.

رسول

سلام خانم فرشيد ديروز يك برنامه جشن درمنطقه عشايري دشت پلنگ بود خيلي باصفا بود جاي شما خالي بود كه عكس بگيريد. وقتي دانش آموزان ابتدائي در دسته هاي مختلف سرود ميخواندن بياد دوران ابتدائي افتادم كه تك خوان گروه سرود بودم. خيلي دلم ميخواست بروم وكنار آنها سرود بخونم حس ميكردم دردوران ابتدائي بسر مي برم. يادش بخير چه دوران باصفائي بود .

علیali_511

سلام خانم مهندس خوبین؟ امیدوارم همیشه و همه جا موفق و موید باشید. ذوق هنری تون هم مثل کشاورزیتون واقعا عالی و با احساسه و احسنت داره. all the best