گیاه « چاکونیا »

ریشه های آن دارای خواص دارویی زیادی برای تقویت غرایز جنسی می باشد.داستان این گونه گیاهی بدین شکل بوده است که گونه دارای خوشه های گل با  یک ردیف براکته آن بصورت وحشی بطور گسترده ای در کشور ترینیداد و توباگو وجود داشته است در بازدیدی که یکی از اهالی در سال1957از آن منطقه داشته متوجه می شود که یکی از درختان دارای خوشه هایی با دو ردیف براکته می باشد ، به مراجع ذیصلاح مراجعه و در نهایت با قلمه گیری به ازدیاد این گونه می پردازند بطوری که هم اکنون تعداد بسیار زیادی از آن تولید شده است . همان گونه که مطلعید این درخت بصورت جهش یافته ( موتاسیون ) از درختان وحشی بوجود آمده و بذر نمی دهد و فقط بوسیله قلمه ازدیاد می یابد. نام علمی آن به افتخار گردآورنده آن «Joseph warszewicz » و نام عمومی آن به افتخار حاکم اسپانیایی آنجا کلنل «Don jose  maria   chacon »  ( 1784 – 1798) نامگذاری شده است. 

/ 10 نظر / 174 بازدید
الهام

واي خدا چقدر خوشكله![گل]

بهزاد اسدی

اقای دهداری نژاد این گل خیلی زیباست . ایا از این گیاه در ایران نمونه ای هست؟

علی

تشکر از وب زیباتون

علی

با سلام ما چندتا درخت کوچک نخل (بچه نخل) تو باغچمون کاشتیم علیرغم اینکه یکسال از کاشتنشون میگذره ولی هیچ رشدی ندارن. درضمن برگاشون هنوز سبزه و خشک نشده. دلیلش چی میتونه باشه؟

زری

سلام جناب آقای مهندس گل زیبا یی است مرسی از اطلاعات مفیدتون موفق باشید.[گل]

زری

خیلی عالی جناب مهندس دهداری امیدوارم پیچ اناری ها گلهای زرد زیبایی داشته باشند.[لبخند]

زینب حیدری پور

سلام.آقای دهداری نژاد من یه گل دارم هر چی سرچ کردم اسمش پیدا نکردم.فقط میدونم از چه خانواده ایی هست و مقاوم به شرایط هوای گرم هست.سرعت رشدش هم فوق العاده زیاده.

زینب حیدری پور

الان باید خیلی بگردم تا عکسش رو پیدا کنم براتون بفرستم انشالله بعد از امتحاناتم ایمیل میکنم.اگه شما نمیشناسید براتون قلمه اش بیارم.

زینب حیدری پور

ممنون آقای دهداری نژاد نظر لطف شماست.[گل]