قات زدن

چند روز پیش یکی از همکارانم ایمیل جالبی برای من فرستاد با عنوان : قات زدن یا قاط زدن؟ در این ایمیل گیاهی به نام قات را معرفی کرده بود که برگهای آن حاوی مواد مخدر هستند و فرد با گذاشتن برگ در گوشه دهان خود و مکیدن عصاره گیاه ساعت ها یکجا ثابت می نشیند و از کار و زندگی میافتد.

 

 

کشت و کار و مصرف گیاه قات در کشورهای آفریقایی بسیار رواج دارد و به یک معضل جدی برای دولتمردان این کشورها درآمده به نحوی که جوانان بجای کار ساعتها وقت خود را صرف مصرف قات می کنند و حتی زمین های کشاورزی خود را به کشت این گیاه اختصاص می دهند ای در حالی هست که این کشورها با کمبود شدید مواد غذایی مواجه هستند. البته راهی هم برای سرگرم کردن جوانان برای بی خبری است.

جالبه بداید که وقتی فردی قات میزند دهانش با یک ماده سبز و چسبناک پر می شود بنحوی که نمی تواند دهان خود را باز کند.

 

 

البته ویژگی مخدر بودن قات من را به خودش جلب نکرد فقط اینکه این اصطلاحی که ما به معنی عصبانی شدن کسی یا از دست دادن تعادل روانی فردی بکار میبریم که در واقع کاربرد یک گیاه مخدر هست جلب توجه کرد.

نام فارسی : قات

نام انگلیسی : Arabian tea,or miraaArabian tea, khat, qat, gat

نام علمی : Catha edulis

نام خانواده : شمشادیان Celastraceae

 

/ 8 نظر / 11 بازدید
موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1541344210

مهدی

چه جالب.فکر کنم بار اول اصطلاح قات زدنو از مهران غفوریان شنیدماون گلدونا قاتن؟!!!یه مطلبم راجع به تکثیر و نگهداریش بذارید:)))) :)

آرتا

سلام .ممنون اخیلی جالب بود .

مجتبی شیرازی

جالبه [متفکر] خانوم مهندس فرشید یک موقع گشت نیاد اینجا بگیرتمون [شوخی]

علی

عجب گیاهی!! عجب قات‌زدنی!![تعجب]

م.كشاورز

سلام.خانم حيدري پور من براتون ايميل فرستادم اگه ميشه جواب بديد گوجه من داره از بين ميره[نگران].الان يك هفته شده براتون فرستادم.هميشه زود جواب ميداديد باز كمكم كنيد.صميمانه از راهنمايي هاي هميشگيتون سپاسگزارم[گل].اون مشكل فلفلم رو خيلي خوب جواب داديد الان همون كارايي كه شما گفته بوديد رو انجام دادم و الان حالش خوبه[لبخند][گل]

فاطمه

سلام خوبین ؟ یکی از فلفلا برگش انگاز گازهای کوچولو بش زدن !!! کنگره کنگره شده آفت زده ؟؟

مرتضی

مرسی مهندس :) خیلی قبولت دارم