کبوتران سفید پوش به خانه باز میگردند !

عکس زیر نمای کلی مسجد النبی نشان میدهد ( از پشت بام هتل الانوار گرفته ام )

 

 

در این عکس قبرستان بقیع و قبور مطهر چهار امام معصوم مشاهده می شود و البته خانمها اجازه ورد به داخل قبرستان بقیع را ندارن و باید از پشت نرده ها زیارت کنند .

 

روز های آخر اعمال حج و صحرای عرفات - الان موقع غرب است و چندین میلیون حاجی همزمان به سوی منا راه افتاده اند .

 

 

نقطه پایان - منا ، محل بجای آوردن آخرین اعمال و قربانی و بعد ... خداوند قبول کند انشاءاله

این چادر ها به شکل خاصی ساخته شده اند که یادر آور حمله ابرهه به خانه خدا و هجوم مرغان کوچکی بنام ( طیر ابابیل ) است و بهمین علت به اینها چادر های طیر ابابیل هم میگویند .

امیوارم تمامی حجاج با حج مقبول برگردند . شاد باشید .

/ 7 نظر / 40 بازدید
سپیده

سلام خانم فرشید عکسهای قشنگی گذاشتید ممنون خوشا به سعادت کسانی که امسال حج رفتن انشالله به زودی قسمت همه بشه. یک سوال داشتم.درخت مشعل جنگل توی اهواز و آبادان هم می شه کاشت یا نه؟ من خیلی از این درخت خوشم اومده قبلا توی تلویزیون دیده بودم تصاویر مال کیش بود الان که دیدم توی بوشهر هم هست خوشحال شدم گفتم ازتون بپرسم شاید بشه توی خوزستان هم کاشتش. ممنون می شم راهنماییم کنید.

زهرا فرشید

عالی بود آقای جاودانی واقعا لذت بردم

Mohsen

سلام دوست عزيز[گل] وبلاگت زيبا بود، مرسي درآمد از اينترنت با 15 دقيقه کار در روز PTC_15min@yahoo.com http://15min.persianblog.ir

آرتا

مثل همیشه زیبا و تاثیرگذار.[گل]

زینب حیدری پور

سلام .واقعا حالم تغییر کرد.بزرگترین آرزوم رفتن به خونه خداست. ممنون آقای جاودانی[گل]

سپیده

ببخشید دقت نکردم که این پست توسط آقای جاودانی گذاشته شده ممنون آقای جاودانی

حمید سعیدی

سلام حاجی جان داغ دلم را زنده کردید ولی قبول دارید یکدفعه رفتن آدم را حریصتر می کنه وتقریبا فکر می کنی در عالم رویا صحنه را دیدی. همه جاش فوق تصور .بقیع وقبر مظلومانه چهار امام..قبر ام البنین مادر باب الحوائج..مقام جبرئیل امین.بیت بی بی فاطمه ُس .نماز مسجدالنبی ..نماز مسجدالحرام..شلوغی صحن حرم ولگدهایی که ناخواسته بر شانه هایت در حال نشستن می خورد.بی ارادگی در حرکت در حال طواف که گاهی طوافت را بر هم می زند..رمی جمره..احرام..حلق وتقصر اما شنیدن کی بود مانند دیدن