ختمی چینی (قسمت اول)

گونه گیاهی ختمی چینی، درختی است کوچک یا  درختچه ای است بزرگ ،همیشه سبز،انبوه و پرپشت به ارتفاع 5/2 تا 5 متر و به پهنای 5/1تا 3متر ، با برگها تکی خوش ظاهر،تخم مرغی- نوکدار و دندانه دار ، با گلهای پر درخشش و خیره کننده ،عمدا به رنگ قرمز ولی با تنوع رنگ بسیار زیاد که بعنوان یک گیاه زینتی در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری در اکثر ایام سال در حال  رشد و نموو گل انگیزی می باشند. گلها دارای پنج گلبرگ با حدود 10 سانتی متر قطر هستند. این گیاه تحمل درجه حرارتهای زیر ده درجه سانتی گراد را ندارد . در مناطق معتدل در گلخانه ها نگهداری می شود . ولی می توانند در تابستان آن را در هوای آزاد نگهداری کنند. 

/ 10 نظر / 50 بازدید
مجتبی شیرازی

چقدر تنوع رنگی من که فکر میکردم یک رنگ بیشتر نیست اونم قرمز حالا با اطلاعات آقای مهندس دهداری نژاد پی بردم ممنون از شما [قلب][گل][گل][دست]

زری

سلام آقای مهندس این روزها فصل ختمی هاست .بسیار عالی و متنوع و زیبا بود [گل]. از ختمی به عنوان گیاه دارویی با خاصیت زیاد هم استفاده می شود اینجا انواع وحشی با رنگ های متنوع زیادن که مصرف دارویی داره.

محمدرضا محمدی

سلام مهندس مگه گل ختمی هم چینی اش اومده تو بازار!!؟[نیشخند]

مامان پریاگلی

تا امروز غیراز قرمزشو ندیده بودم که دارای پنج پر بودن صورتیش خیلی خوشگله و پر پرش واقعاً زیباست

پژمان

من از این لحظه رسما عاشق ختمی چینی شدم. موفق باشید

مهدي

من تو نمايشگاه گل و گياه ، ختمي مشكي هم ديدم . يه سوال : يه نوع درختچه هايي هستند كه گلهاشون كاملا شبيه ختمي هست . من بيشتر آبي رنگشو ديدم ، آيا اينها هم ختمي هستند ؟

زهرا فرشید

اختیار دارید شما استاد بزرگ من هستید[قلب]

زهرا فرشید

بوشهریا خیلی چشم دیدن این گل و گل کاغذی رو ندارند و به هر دوتاش میگن گل سُرخو ، به گل ختمی ، زبان مادر شوهر هم میگن که بخاطر اون اندام از گل هست که دراز شده که در واقع خامه گل است که پرچم ها روی آن قرار گرفته اند.قبلا تو بوشهر فقط قرمزش بود اما به کمک علم ژنتیک و دورگ گیری تنوع رنگی بالاتری دارد که هنوز تو بوشهر دیده نمیشوند.

مهدي

متاسفانه الان عكسي از اون درختچه ها ندارم اما حتما يكي ميگيرم ميفرستم براتون . ما تو شهرمون رنگهاي مختلفياز ختمي داريم كه فكر نميكنم دستكاري شده باشند ! چون مثل اين عكسها رنگهاي خاص و خيلي زيبايي نيستند ، حداقل آبي و صورتي و سفيد ش رو ما تو باغچه مون داريم . اگه بخوايد ميتونم تخمش رو براتون بفرستم .

مهدي

من اهل زنجان هستم , برای من فرستادنش کاری نداره , اگه خواستید آدرس بدید بفرستم براتون . ایمیلمو میذارم اینجا