برداشت گوجه فرنگی در پشت کوه بوشهر

در اغلب نقاط استان گوجه کاری از اواخر تابستان شروع می شود تا در زمستان که سرما کل کشور را فرا گرفته گوجه فرنگی جنوب با قیمت بالا وارد بازار شود و سود خوبی را نصیب کشاورزان کند. اما در منطقه پشت کوه استان بوشهر که مشرف به استان فارس هست و آب و هوای کوهستانی دارد فصل گوجه کاری به پایان رسیده است.لازم به یادآوری هست که پشت کوه محل اصلی قشلاق عشایر می باشد و شامل شهرها و روستا های زیادی است فقط چون در پشت کوه قرار گرفته به طور کلی به پشت کوه شهرت یافته است.

این چندتا عکس را همکارم چند روز پیش حین بازدید از مناطق عشایری تهیه کرده اند.

 

 

 

کسی به این لیوان های سفید رنگی که در مزرعه افتاده توجه کرده؟

این لیوان بدون ته را زمانی که نشا برای کاشت وارد مزرعه می شود روی نشا می گذارند تا نشا را از باد و کمبود رطوبت و نور زیاد حفظ کند.

/ 20 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پیام عبداللهی

با سلام خانم فرشید من سوالی را در مورد چند تا از گیاهانم مطرح کردم که متاسفانه در آستانه خرابی قرار دارند لطفا هرچه سریعتر راه حلی به من پیشنهاد کنید یک مشکلی هم درمورد درخت نوئلی که درمجاورت درختچه آسیب دیده شیرخشتم دارم پیدا کرده ام که باعث می شود برگ های سوزنی آن قهوه ای رنگ شده و براحتی بریزند مطابق لینک عکس زیر : لطفا راهنمایی کنید http://axgig.com/images/96304634994714579087.jpg

yaghi

سلام میشه بگید از نور چه لامپی باید استفاده کرد و لامپ باید چه اندازه و در چه فاصله ای از گیاه باشد؟

محسن خرمی

سلام باغچه ما درختاش انقدر سایه میندازن که نور خیلی کمی میخوره چه سبزی یا گلی مناسبش هست تا بکارم؟

محمد

سلام گوجه ریز هم دست اومده اگه تونستم تصویرش رو میذارم آخه سرم شلوغه[گل]

امین براتی

من میخوام وقتی هوا یه کم گرمتر شد توی این جعبه های پلاستیکی میوه، بادمجون و گوجه و فلفل دلمه بکارم. چند تا سوال دارم میخوام بدونم چه نوع خاکی استفاده بکنم؟ دقیقا چه ماهی باید بکارم؟ با توجه به اینکه توی جعبه کاشته میشن آیا بار میدن یا نه یهو الکی نکارم چون شرایط باغچه رو ندارم. ضمنا من از شیراز هستم.

امین براتی

شما توی این پست گفتید بجز پلاستیک روشهای دیگه ای هم برای استفاده از جعبه هست: http://baghban65.persianblog.ir/post/122/ میشه بگید چه روشهای دیگه ای؟ منظورتون از خزه چیه؟

yaghi

سلام در گل های من چیزایی شبیه پنبه یکی دو روزی میشه که به وجود میاد ( سه تا چهار تا تو هر کدوم از گل ها ) لطفا را هنمایی کنید اگه آفت اند میشه تو این فصل سمپاشی کرد

مجتبی

گوجه ها هم جالب بودن من اگه اوضام درست شد یه گلخونه تو شمال میزنم

الهه ابراهیمی

سلام خسته نباشی متشکرم خوب بود

ناشناس

سلام ما گلخونه گوجه و بادمجان داریم، مخصوصا بادمجان پدرمون(دورازجان) درمیاد تا نشاها رو تو خاک بزنیم دستامون داغون میشه کمر هم که بماند.موقع وجین یه بدبختی موقع برداشت هم که له له میشیم 2هزار متر مربع گلخونه است 2نقر آدم که واقعا سخته!!!!