گلهای پیچ نیکی و اقاقیا

گلهای اقاقیا

در منطقه شمال گیاهان مختلفی در جنگل وجود دارند که اکثرا خزن پذیر بوده و با آغاز فصل رویش شروع به فعالیت می کنند. یکی از درختانی که در مناطق کوهپایه ای به وفور دیده میشه درخت اقاقیا هست. این درخت با نام علمی Robinia pseudoacacia  و نام انگلیسی  Black Locust  دارای برگهای مرکب، خزان کننده، متحمل به گرما و سرمای زیاد و دارای سیستم ریشه ای گسترده است. گلهای این گیاه در اردیبهشت ماه در روی خوشه هایی به طول 10-15 سانتیمتر دیده می شوند. نکته قابل توجه رایحه دلپذیر این گلهای زیبا است.

و یک شقایق زیبای دلسوخته...

/ 9 نظر / 153 بازدید
گل سرخ

خوب گوش کردن را یاد بگیریم گاهی فرصت ها آهسته در می زنند. [گل] بسیار زیبا...گل های سفید و لطیف اقاقیا رو خیلی قشنگ نشون دادین؛ موفق باشین.

مجتبی شیرازی

سلام خانوم مهندس محمدی با اطلاعات شما من درخت اقاقیا هم شناختم همسایمون یک دونهش داره خیلی بزرگ شده و پر از گلهای معطر شده [لبخند] و همه جا رو خوشبوه میکنه

مجتبی

خانم فرشید این چه گیاهی هست؟ http://8pic.ir/images/34990977430160536898.jpg

مهدی هاشمی

سلام خانم مهندس خسته نباشید.میخاستم به صورت خیلی ساده بهم بگین آیا برا قلمه های ریشه دار شده مثلا رز بعد انتقال به گلدان کود داده میشه که تو یه گلدون کوچیک انقد رشد می کنند؟ اگه اره لطفا روش درس کردن کود مایع رو بهم میل بزنین مرسی خیلی ممنون میشم اکه راهنماییم کنید.

روان مثل رود

واقعا قشنگ اند. راستی شقایق به این قشنگی و با چهره گشاده و خندان. چرا دلسوخته؟

سمیرا

سلام وبلاگتون عالیه یه سوال داشتم من برگ سانسوریا را طبق گفته شما تقسیم کردم و کاشتم الان 20 روز میشه تغییری نکرده اند چند روز طول میکشه رشد کنند.

روان مثل رود

سلام و خسته نباشید. یک سوال در مورد گلدان کالانکوآ یم که پر از جوانه شده دارم ، با این جوانه ها همه در یک گلدان چکار باید کرد. اگر لطف کنید و به وبلاگم سر بزنید ، عکس را ببینید و جواب بدهید ممنون می شوم.[گل]

حیدری پور

سلام.خانم محمدی شما در مورد تهیه بستر پالم پیت،باگاس تجربه عملی دارید؟؟من برا پایان نامم رو بستر ها کار میکنم.باید تابستون بمونم دانشگاه و این بسترها رو آماده کنم.از الان شروع کردم.