بهانه ایی برای تشکر

باز هم یک پست بسیار جذاب از یک پزشک خوندم که دلم نیومد با شما دوستای گلم به اشتراک نذارم.

من عکاس نیستم اما خوب به عکاسی و عکس و کسانی که در این راه زحمت کشیده اند علاقه ویژه ایی دارم و از دیدن آثارشان و شنیدن خبری از آنها بسیار لذت میبرم.

در سال ۱۹۰۹، یک بانکدار متمول فرانسوی به نام آلبرت کان Albert Kahn تصمیم گرفت که با استفاده از شیوه عکاسی اتوکروم برادران لومیر، مجموعه عکس‌هایی از آدم‌های کشورهای مختلف بگیرد تا از این طریق صلح و فهم متقابل از فرهنگ‌‌ها را تبلیغ کند. به مدت دو دهه، تا پیش از آنکه رکود اقتصادی عرصه را بر آلبرت کان تنگ کند، او عکاسانی را به بیش از ۵۰ کشور دنیا فرستاد. این عکاسان بیشتر از ۱۰۰ ساعت فیلم و ۷۲ هزار عکس از مناظر و شهرها و مردم این کشورها گرفتند.

در این سایت برخی از عکس های آقای کان به نمایش گذاشته شده است. من فعلا نمیتونم عکس آپلود کنم برای همین هیچ عکس در این پست نذاشته ام.

خوب این پست بهانه ایی شد تا من علاوه بر یاد کردن از افراد با ذوق خارجی یادی از بزرگی که هست و پیش ماست و از خدا می خواهم که عمری طولانی به ایشان عطا کند ، کنم و با تمام وجودم بگم که آقای حسین جاودانی شما بی نظیرید و ارزش عکس ها و کارهای شما برای ما بسیار ارزشمند هست.

سایت عکس و طبیعت آقای جاودانی را ببینید که بخشی از عکساشون را در آن قرار داده اند.

/ 4 نظر / 12 بازدید
حسین جاودانی

خانم فرشید - پست زیبا و مفیدی را انتخاب کرده اید کارتان عالی است مثل همیشه ! ضمنا شما لطف دارید والا کارهای من چندان قابل تعریف نیست و شما منو شرمنده میکنید . همچنین بد نیست بدانید که پدر عکاسی نوین و بنیانگذار عکاسی آکادمیک ایران استاد دکتر هادی شفائیه هستند که در سال 1302 در تبریز متولد شده و فعلا در آمریکا زندگی می کنند . اگر لازم باشد تصویر و خلاصه از از بیوگرافی استاد شفائیه را در ( من یک جوانه ام ) میگذارم .

آرتا

خانوم فرشید شما که اینقدر به عکاسی علاقه دارید اگه وقت آزاد دارید میتونید برید کلاسهایی که انجمن سینمای جوان برگزار میکنه.مدرس های خوبی داره . من نمونه کارهاشونو دیدم . حداقل اگه بتونید یه مدت کمی وقت بذارید میتونید مقدماتشو یاد بگیرید . وقتی هم که مقدماتشو یاد گرفتید دیگه نمیتونید دوربینو زمین بذارید.

آرتا

سلام، آقای جاودانی درست فرمایش کردن.انجمن سینمای جوان خیابون عاشوریه. راستش دوست همسر من یکی از مدرس های اونجاست . تا امشب باهاش تماس میگیرم و اطلاعات کامل رو در اختیارتون میگذارم.

آرتا

خانوم فرشید من براتون سوال گرفتم . مدرس عکاسی انجمن گفتن که الان اواخر دوره حاضر هست و دوره آینده از ماه خرداد شروع میشه. البته یه آموزشگاه دیگه هم هستش به اسم آموزشگاه نشان که من آدرسشو نمیدونم. هزینه دوره هم برای مقدماتی 80 تومان و برای پیشرفته هم 150 تومان هست.مدرکشون هم معتبره و کارها همه از تهران تایید میشه. آدرس انجمن خیابان عاشوری کوچه شهید دموخ.