گلدهی گیاه آپتنیا یا ناز یخی

 قبلا در اینجا آپتنیا یا نازیخی را معرفی کرده ام. و یکی دوماه نیز هست که یک گلدان از این گیاه خریده ام.

خاک گلدان : خاکبرگ 50% + کوکوپیت 25% + ورمیکمپوست 25%

محل نگهداری : آفتاب کامل

فاصله آبیاری : هر روز

چند روزی هست به گل رفته و مدام هم در حال گلدهی هست و الان تعداد گلها خیلی بیشتر شده است.

نکته جالبی که باعث شد این پست را بزارم این بود که گلهای این گیاه در نور مستقیم آفتاب و در کل در روشنایی باز می شود و شب و روزهای ابری بسته می شود. دقیقا مثل گازانیا و ناز آفتابی.

 

 

/ 24 نظر / 168 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

این مطلبو توی فیس بوک خوندم به نظرتون راسته؟ انتهای کاهو رو بعد از خوردن اگر بزارید داخل اب دوباره جوونه میزنه در مورد کرفس هم همینطور هست . فقط فراموش نکنید که جلوی پنجره و جای نورگیری قرارشون بدید و همینطور ابشون رو هر روز عوض کنید که نگندن و به قدری اب بریزید که فقط قسمت انتهای کاهو توی اب قرار بگیره در تصویر اول بالا کاهوی سمت چپ امروز برش خورده کاهوی وسطی مال 1 روز پیش هست و کاهوی سمت راست برای 2 روز پیش هست.

fatemeh

وای چه تصادف جالبی . منم 3 تا شاخه از حیاط دانشگامون چیدم اوردم خونه . الان به گل نشسته میخواستم راجع به ابدهیش ازتون بپرسم !! تلپاتی داریما !!

امیر

سلام . چطور مگه فایلی که آپلود کردم مشکل داره؟

fatemeh

زهرا حون از کجا بفهمم گل خیارام نره یا ماده ؟ من اب ماهی و تفاله چای و کود معمولی (بو نمیده !! ) پاشون میریزم کمه ؟ راستی گوجه هام 3 تا گل دادن کم نیست ؟

fatemeh

مرسی زهرا جان . شما باعث یه تغییر شیرین تو زندگی من شدی با راهنمائیات

زری

خانم مهندس این گیاه با برگهای نقره ای هم هست که بسیار زیباست .گیاه نازیخی بسیار رونده است و سریع الرشده وقتی توی باغچه باشه جلوی رشد دیگر گیاهان رو می گیره خصوصا علفهای هرزه .

فرشته

سلام زهرا جان من و دوستم علاقه خاصی به پرورش گیاه داریم یه تعدادی رو داریم ازش مراقبت میکنیم اما نیاز به یه فردی داشتیم که هرازگاهی ازش سوال بپرسیم اگه مشکلی نداری ایدیتو اد کنم منتظرم خبرشو بهم بدی

پروانه قاسمی

سلام خانوم مهندس! زمستون چه جوری از این گل ( اپتنیا ) باید مراقبت کرد؟

محمد محسن

ما از این گیاهان داریم من یدونه تکثیر کردم بدون گل بود تکثیر جواب داد بعد از یه مدت گل داد چه گل زیبایی متاسفانه از گرما شدید هم گیاه خودم خشک شد و نصف گیاه مادریش!!

احسان

چه خاک خوبی داره ولی من توی یک سایت خوندم که خاک ماسه را بیشتر میپسنده یارو گل فروشه از همین خاک برای بونسای استفده می کرد[سوال][سوال]