برداشت رنرهای گندمی

بوته های دختری را می توان قبل از جدا شدن از مادر در خاک قرار داد و بعد از یک ماه ساقه اتصال مادر به دختر را قطع کرد. یا بوته های دختری بزرگ را می توان جدا کرد و به راحتی در گلدان جدید کاشت.

میوه هایی که کمی تیره رنگ شده اند را می توان جدا کرده و بذرهای آن را جدا کرد و در خاک به صورت سطحی کاشت تا صاحب یک گیاه جدید شوید.

 

 

 

/ 5 نظر / 69 بازدید
حسین جاودانی

سلام - از دوستان عزیزی که علاقمند به گل کوکب هستند دعوت میکنم که بی نظیر ترین گلهای کوکب را در وبلاگ ( عکس و طبیعت ) تماشا کنید گلهایی که نظیرش را ندیده اید .

ابوالفضل محدثی

سلام. جالبه من تا حالا با بذر تکثیرش نکردم. کاش بوشهر بودم ازتون میگرفتم موفق باشید

فاطمه

سلام.خیلی جالبه من تا حالا ندیده بودم این گل گندمی رو.[گل]

ابوالفضل محدثی

سلام خانم مهندس به کمکتون نیاز دارم....... http://baghe86-pgu.blogfa.com/post-459.aspx

حسین جاودانی

خانم فرشید - در تبریز دو نوع ابریشم مصری هستش یکی معمولی که من سالها پیش بذرشو از مشهد و حرم حضرت امام رضا(ع) آوردم و تو باغچه بصورت پایدار مانده و گلهای سفید قشنگی هم میده نوعی دیگر را در یکی از گلخانه های تبریز دیدم که خیلی ریزه میزه بود! و میگفتند ابریشم مینیاتوری است ! یک مطلب جالب از ابریشم - سالهای پیش وقتی من ماشینم را نوحیاط پارک کرده بودم متوجه می شدم که گویا بچه ها با سنگ به شیشه ماشین میکوبند ! وقتی بیرون می آمدم تو حیاط و تو کوچه کسی نبود و این مسئله مدتی ادامه داشت تا اینکه یک روز که تو حیاط بودم بچه سنگ زن را پیدا کردم ! همین ابریشم مصری وقتی بذر هاش میرسید و غلافش خشک میشد بطور طبیعی در هم می پیچید و در یک لحظه می شکست و بذر هایش را با سرعت زیاد پرتاب میکرد ! و همین ها بودند که به شیشه اتومبیل می خوردند ! و همین پرتاب ها باعت شده که بذر ها به همه جای باغچه حتی به خونه همسایه بره و تو باغچه اونا هم رشد کنه ! چون تکثیرش خیلی راحت و بی دردسر است .