شمشاد اهوازی

از شمشاد اهوازی میتونیم به عنوان دیوار سبز استفاده کنیم که بسیار هم زیبا میشه :

 

 

ببینید چقدر زیبا هست گلهای ریز سفید در متن سبز برگها :

 

 

ترکیب گل کاغذی با شمشاد هوازی هم زیبا میشه :

 

 

جلو یه خونه رد میشدم دیدم بجای اینکه دیوار بلند و بی روحی بسازن اومدن از نرده استفاده کردن و برای پوشاندن حیاط هم از شمشاد اهوازی استفاده کردن تازه برای خودشونم با پیچک دروازه هم ساختن چشمک

 

 

 

برای تکثیر شمشاد اهواز از سه روش میشه استفاده کرد :

1- تقسیم ریشه : به اینصورت هست که میتونید ساقه ایی که در کنار بوته اصلی از زمین خارج شده اند با بخش از ریشه جدا کرد و در جای جدید کاشت .

2- خوابانیدن : این روش خوابانید برای گیاه من هم اتفاق افتاد به این صورت که یکی از شاخه ها اینقدر بلند شده بود که رو زمین افتاده بود و خودش ریشه زده و وارد خاک شده بود حالا شما هم میتونید ساقهایی که خیلی بلند شدن رو بزارید روی خاک و کمی هم روش خاک بریزی یا سنگی بزارید که ساقه برنگرده بعد از مدتی ریشه میزنه و میتونید جداش کنید و در جای دلخواه بکارید.

3- قلمه ساقه : در این روش در فصل بهار میتونید ( فصل بهار مناطق جنوب یعنی بهمن و اسفند) ساقه های خشبی و نیمه خشبی را جدا کنید و بکارید و بعد از یکسال که قلمه گرفت میتونید به زمین اصلی انتقال بدید البته دقت کنید که قلمه اول تک شاخه است و اصلا حالت پرپشتی نداره مثل عکس زیر و وقتی میکارید فضا رو پر نمیکنه اما به مرور که قیچی کنید مدام پرپشت تر و زیبا تر میشه .

این نکته برای کارشناس شهرداریها و فضای سبز مهمه که همیشه میخام گیاه خیلی سریع رشد کنه و فضای سبز سریع به بهره برداری برسه برا این گیاه کافیه جند ماهی تحمل کنن و با هرس و سرشاخه زنی مداوم گیاه پرپشتی ایجاد کنند.

 

 

 

 

/ 6 نظر / 82 بازدید
زینب حیدری پور

این شمشاد اهوازی رو من قبلا تو کاردانی اشتباهی بهش میگفتم محبوبه خودم هم نمیدونم از کی شنیده بودم.

آرتا

گیاه خیلی خوبی برای منطقه ما هست.خدا زیادش کنه.

آرتا

چون خوشم میاد ازش میگم خدا زیادش کنه.(معنی مثبتشو شما در نظر بگیرین)

جواد جواهری

سلام خانم فرشید هزار ماشالله با این همه زیبایی که در اطراف شما هست. واقعا زیباست،وسوسه میشم که یه سر بیام بوشهر. انشا..یه کاخ زیبا تو بهشت بهتون بدند.

فاطمه

سلام من نمی تونم عکساتونو ببینم. نمایش داده نمیشن می خواستم بپرسم نحوه کاشت شمشاد اهوازی چطوره؟ درسته که چون حساسه باید با پلاستیک کاشته بشه؟ لطفا جواب بدین

جوادی

باسلام خداقوتی مایل به تبادل لینگم سری به باغم بزنید شاید خوش بگذره