آفرین به این همه صفا و مهربانی و این ملت زنده و پویا

          به خدا قسم ، و بدون اغراق ، مردم ایران بهترین و مهربان ترین ملت دنیاست در این چند روز که حادثه زلزله به استان ما و هموطنان عزیز ما خساراتی وارد کرده از تمامی کشور چه دور و چه نزدیک بطور رسمی و غیر رسمی ابراز همدردی نموده اند .

          باید توجه داشت که متاسفانه منطقه ما روی گسل زلزله قرار دارد و این منطقه در گذشته زلزله های شدیدی را به چشم دیده است و از جمله در سال 1191 هجری قمری ، شهر تبریز بطور کلی نابود شد و حدود یکصد و بیست هزار نفر از مردم کشته شدند و نویسندگان و جهانگردان نوشتند که در تیریز دیواری بارتفاع یک وجب نیافتیم . . . اینک با فعال شدن مجدد این گسل ،که احتمال زلزله شدید تر از 7 ریشتر حدس زده می شود وحشت عمومی سراسر منطقه را فراگرفته است ! .

          دوستان زیادی که مدت زیادی است ارتباط ما قطع شده بود مارا مورد لطف قرار داده و با تماس تلفنی یا ایمیل و از هر طریق ممکن ، از وضعیت پیش آمده جویا می شوند .

          ستاد های امدادی که تشکیل داده ایم مردم بدون تعارف با تمام توان و با احساس همدردی کامل می آیند و کمک میکنند .

          مردم دلسوخته بقدری برای اعزام به منطقه تلاش میکنند که مسئولین اعلام کرده اند که مردم بصورت انفرادی نیایند و عملیات امداد و نجات با سازماندهی مردمی انجام گیرد تا جاده ها بیش از حد شلوغ نشود.

          من ناقابل ، برخود وظیفه می دانم تا بنوبه خودم از این همه غیرت و همت شما مهربانان صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم خدای متعال تمامی هموطنان را از مصائب و بلایا و گرفتاریها مصون و محفوظ بدارد .

          بروز سازی مطلب - باز هم آفرین به این مردم  زنده و پویا و یکدل و عاشق ! - عصر امروز در مسجد نزدیک خانه مان چند کلمه صحبت کردیم و الان که ساعت یک و بیست دقیقه بامداد است هنوز همسایه های عزیزتر از جان ما ، لباس و پتو و لوازم بهداشتی و . . . می آورند این تصویر که الان گرفتم فقط گوشه ای از هدایای مردم است که باید آماده نموده و فردا به منطقه بفرستیم و این ها علاوه بر وجوه نقدی قابل توجه و یک نیسان کامل کنسرو و لوازم بهداشتی و . . .است که فردا ارسال خواهد شد :

          الان که صبح شده است مقدار وسایل جمع آوری شده 3 برابر بیشتر از چیزی است که در این عکس می بینید و ما مشغول جدا سازی لباس های زنانه و مردانه و بچه گانه و همچنین پتو و بالش و سایر وسایل هستیم الان 3 ماشین شخصی و یک نیسان  پر کرده و فرستادیم و این برنامه همچنان ادامه دارد .

          همین الان گوینده شبکه سهند تلویزیون اعلام کرد که میزان خسارت وارده زلزله هشت هزار میلیارد ریال برآورد شده است .

××××××××××××××××××××××××

من که جز تعظیم در برابر این همه محبت مردم ، چیزی برای گفتن ندارم

دست یک یک شان را می بوسم  و افتخار می کنم که یک ایرانیم  و چنین هموطنانی دارم !

/ 5 نظر / 7 بازدید
علی

سلام آقای جاودانی خسته نباشید. خداوند به شما و فرزندان‌تان طول عمر بابرکت همراه با سلامتی دهد. ما هم اگر اونجا نیستیم ولی دل‌مان با شماست. درست فرمودید مردم ما نیکوکارترین ملت دنیاست. این حوادث تلنگری به ماست که به یاد داشته باشیم حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کنه و ممکن است برای هر کسی در هر نقطه از کشور عزیزمان اتفاق بیفته! پس قدر لحظه‌ لحظه عمرمان رو بدونیم و قبل از اینکه یکدیگر رو از دست بدیم، نسبت به هم مهربان باشیم.

آرتا

خدا خیرتون بده و همه ی مردم دلسوخته و دلسوز وطنم رو مورد لطف و عنایت خودش قرار بده.

abolfazl mohadesi

[گل]

يه دوست

سلام جناب جاوداني خدا قوت...انشاالله هميشه مشغول كار خير باشيد. مردم ما خيلي با محبت و بهترين مردمند. آخره هفته يك گروه از دوستان به نمايندگي از جمع دوستانمون در گيلان ميخوان به محل زلزله زده برن..و هداياي ناقابل رو تقديم كنند.

مجتبی شیرازی

[دست][دست] دست همگی درد نکنه که دوستان به فکر هموطنان خود هستند آقای جاودانی خدا هم به شما عمری با عزت بده