قطب نمای زندگی کجا را نشان میدهد؟

اشتیاق قطب نمای زندگی ما را تنظیم می کند ، اما زندگی واقعی مسیرمان را تعیین میکند. کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت - میچ البوم - صفحه313یک

همیشه در حین مطالعه یک داستان یا حتی یک متن علمی دنبال یک جمله طلایی هستم که کل آن موضوع را در بر بگیرد و گاهی  آن را پیدا میکنم و گاهی هم نه. جمله بالا یک جمله طلایی ناب از آخرین کتابی است که خوانده ام. نظر شما چیه؟ البته به شرطی که این کتاب را خوانده اید. بهتره چندتا مثال بزم :

جهت قطب نمای اشتیاق من به آموزش و تدریس بوده اما زندگی واقعی مسیر وبلاگ نویسی را برای من تعیین کرد.

جهت قطب نمای اشتیاق من به سمت تحصیل در دانشگاه های برتر کشور و یا حتی خارج از کشور بود اما زندگی واقعی چیزی هست را برای من تعیین کرد.

الان میتونم بیش از صد مثال از زندگی ام بیاورم که مصداق جمله بالا باشد که با همه آنها کنار آماده ام و بسیار خوشبین به آنها هستم چون به نظرم زیبایی زندگی همین است و بس . حالا باید دید زندگی واقعی امسال چه مسیری را برایمان تعیین میکند.

اینقدر تحت تاثیر این جمله قرار گرفته ام که لازم دیدم با شما نیز به اشتراک بگذارم و نظرتان را بپرسم.

----------------------------------------------------------------------------------------------

نمیدونم شما هم مثل من هستید یا نه؟ فصل بهار را باید از خانه بیرون زد والا دچار رخوت و گوشه گیری می شوید مثل من.

حس میکنم زمین همچنان که خودش را کش و قوس می دهد تا از خواب زمستانه بیدار شود جسم و روح من را نیز کش و وقس می دهد برای همین مدام حس خواب آلودگی و گیچی همراه من است. فقط دلم محیطی ساکت می خواهد که مطالعه کنم و بخوابم و البته بخورم نه صدای تلویزیونی باشد و نه هیچ چیز دیگر. البته اینترنت و لپ تاپ جای خود دارند و بس .

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
زری

زهرا جان نوروز خجسته باد[گل] بعد از نزدیک به یک ماه دوباره سایت شما را می بینم بسیار خوشحالم .و خوشحال تر پست های شما بود.امیدوارم سال جدید سالی همراه با شادی و تندرستی برای شما در کنار خانواده باشد.آمین[قلب]