استئوسپرموم « گل جاودان »

ازدیاد این گیاه از طریق بذر می باشد.بذر ها بعد از 10تا 20 روز سبز می شوند. از این گیاه برای پوشش حاشیه های گلکاری در پارکها  ،  باغها و بلوارها استفاده می شود. واریته های هیبرید زیادی از این گونه گیاهی تولید شده است . گیاه موقعیتهای آفتابی و گرم و خاکهای غنی را ترجیح میدهد . خاک بین دو آبیاری خشک نشود. ، اگرچه خاکهای فقیر و نسبتا شور و کم آب را هم تحمل می کند. نام فارسی این گیاه را به افتخار جناب آقای « حسین جاودانی »از نویسندگان وبلاک که در ترویج فضای سبز و معرفی گیاهان کوشا هستند گیاه «  جاودان  » گذاشتیم .  

 

/ 17 نظر / 56 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جعفر جاودانی

دست شما درد نکنه. زیبا بود. از لطف شما نسبت به پدرم سپاسگزارم

فرشته

سلام یه سوال دارم میشه راهنماییم کنید؟ من 4 تا گلدون لاله با رنگهای مختلف(لاله های گچسر) و یک گلدون سنبل سال گذشته داشتم که بعد از اتمام گلدهی خشک شدند و از بین رفتند و این گلدونها روی ایوون بودند که حدود 3 هفته پیش پیازهاشون سبز شد و جوونه زد حالا چکار کنم گل بدند؟مخصوصا سنبل که برای عید لازمش دارم.آیا لازمه به جای گرم مثلا تو خونه منتقلشون کنم؟یا روی ایوون باشند . چون چالوس یکمی هم الان سرده ؟

داریوش

سلام اقای دهداری از کجا میتونم بذر قارچ تهیه کنم؟ خیلی برام مهمه با سپاس

داریوش

همشهری هستبم

amirreza

chera ye modate blogetoon enghad kam kar shode yeki az sargarmiyaye ma bood vali hala harchi miyam hich matlabi nazashtid

زری

سلام خسته نباشید جناب آقای مهندس چه گلهای زیبا و رنگارنگی دل آدم را شاد می کنه.[گل][گل][گل]

فرشته

سلام اگر لطف کنید به سوال قبلیم جواب بدید (در خصوص گلدهی سنبل)ممنون میشم.متشکرم

علیرضا

سلام. به نظرم کتاب اصلاح نباتات دکتر فارسی و دکتر باقری از بقیه کتاب ها بهتر باشه

امیر

لطفاً از سیستم متریک در مطالبتان استفاده کنید