قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

سید محمد علی جمالزاده پدر داستان نویسی ایران ، در طول عمر پربار 106 ساله خود آثار ارزشمندی را به جامعه ادبی و کتابخوان و محقق تقدیم کرد. جمالزاده بیش از نود سال از عمر خود را در خارج از کشور زندگی کرده است اما همیشه با با نامه نگاری های زیاد با ایران دراتباط بوده است.

من قبلا کتاب تلخ و شیرین را خوانده بودم اما اینبار کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار را از ایشان مطالعه کردم و واقعا لذت بردم.

قلم این نویسنده بزرگ کاملا متفاوت و دلنشین هست ، بسیار ساده و صمیمانه ، انگار واقعا در کنارش نشستی و با زبان خود برایتان قصه می گوید.

نکته جالب که در آثار  این نویسنده بزرگ هست استفاده از آیات قرآن و اعتقاد مذهبی که در ایشان بوده و در خلال داستان کاملا قابل درک هست.

به همه شما بچه های ریش دار توصیه خرید و مطالعه این کتاب را میکنم.چشمک

 

عنوان کتاب : قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

نویسنده : سید محدعلی جمالزاده

انتشارات سخن

279 صفحه

قیمت روی جلد : 7500

صفحات پایانی کتاب شامل چند صفحه از زندگی نامه نویسنده و نامه نگاری های ایشان است که خواندن آن لطفی کمتر از خواندن خود داستان ندارد.

 

 

من از سفر برگشتم . سفر خوبی بود ، اصلا باید بگم شیراز که بد نمیشه چشمک امیدوارم بتونم با انرژی بیشتری در خدمتتان باشم.

/ 6 نظر / 12 بازدید
مجید

سلام، رسیدن به خیر. خدا را شکر در نبودن شما دوستان نگذاشتند احساس دلتنگی کنیم!

آرتا

رسیدن به خیر. یادم میاد این کتاب و آثار دیگه جمالزاده تو کتاب ادبیات دبیرستانمون معرفی شده بود.کباب غاز رو یادتون میاد.واقعا یکی از به یاد موندنی ترین قصه های عمرم بود. هنوز هم با یادآوریش مثل اولین باری که خوندمش لذت میبرم.

MRH

با سلام و عرض رسیدن بخیر. دیدم مطلبی در مورد جمالزاده گذاشتید دلم نیومد یکی از بی نظیر ترین کتابهایی رو که از مطالعه اش سیر نمیشم رو اینجا معرفی نکنم . کتاب " سفر نامه حاجی بابای اصفهانی " نوشته : جیمز موریه ، ترجمه : سید علی جمالزاده ، بعد از کتاب قصه های شهرزاد در هزار و یک شب که ریشه تناسبات عربی دارد ، تنها کتاب مرجع بر پایه ایرانی است که آداب و رسوم ایرانیان رو در تقریبا صد سال پیش بیان میکند . هرچند که این ترجمه از کتاب هم اکنون ممنوعه است اما میتوان افست آنرا در بساط دست فروش ها پیدا کرد . اگر چنین شانسی داشتید شک نکنید که هرگز از خرید این کتاب هرچند به قیمت زیاد تر از واقع باشد ، پشیمان نخواهید شد . گرچه شنیده ام که چند سالی است که نایاب شده ... سعی دارم این کتاب را بعد از اسکن روی سایت خودم قرار بدم اما زمان مشخصی برایش نمیتوانم معین کنم . از این جهت این نام را بخاطر بسپارید : سفر نامه حاجی بابای اصفهانی نوشته : جیمز موریه ترجمه : سید علی جمالزاده

حسین جاودانی

ممنون از یاد آوری سرمایه های ادبی کشورمان - ولی من خیلی متاسف شدم از اینکه چنین شخصیت بزرگی در سن 102 سالگی در دیار غربت ! و در خانه سالمندان ژنو (سویس) چشم از جهان فرو بسته و در همان جا هم بخاک سپرده شده است . امروز این پست شما باعث شد که من مجددا مطالعاتی در مورد این استاد بزرگ داشته باشم - در بین یادداشت هایش به یکی از دوستانش نوشته بود : سال تولدم را خواسته‌اید، دوستان آن را از جملهٔ اسرار مگو می‌دانند ولی حقیقت این است که بر خودم مجهول است. ولی یقین دارم تاریخ وفاتم روشن‌تر از تاریخ تولدم خواهد بود و شاید نتیجهٔ آشنایی من با قلم و قرطاس همین باشد. ( قرطاس به معنی کاغذ است )