آگاو،برگ خنجری ... Agave sp ... Agavaceae

در این پستها قبلا در مورد گیاه شناسی و رشد آگاو صحبت کردم.


 

اما دیروز دیدم آگاو ، گل آذینش رو به زوال هست و خود گیاه هم به روال طبیعتش در حال از بین رفتن هست.بر روی دستجات گل آذین که قبلا گل بود الان گیاهچه ( plantlet ) قرار داره که براحتی همین کوچلوها رو میشه جدا کرد و کاشت و صاحب یک گیاه جوان شد.


 

آگاو پاجوش کمی تولید میکنه اما با هر بار گل دادن گرچه مرگ خودش رو تضمین میکنه اما بقای نسلش رو تامین میکنه  با تولید چند صدتا گیاه جدید .

 

در یوتیوب یک کلیپ جالب دیدم که در یکی از ایالات امریکا گل اإین آگاو اینقدر بلند شده که چندین متر از گلخانه ایی که توش بود بلندتر شده میتونید به اینجا برید و ببینید.

 


/ 6 نظر / 26 بازدید
الناز

خسته نباشی خانمی چقدر جالبه تا حالا ندیده بودم امروز کلی خاهش کردم اجازه بدن از ماشین پیاده شم و گلدون هایه فروشی رو فقط تماشا کنم و نخرم بعدش دلشون سوخت و گفتند میتونی یه دونه بخری منم گفتم نه ه ه ه [قهر]خودم گلدونامو زیاد میکنم[ابرو]

reza_197

اگاوه من پا جوش زده در صورتی که طی اموزش شما اینجا و باشگاه من اصلا انتظارشو نداشتم[لبخند]

مهدی توکلی

سلام خسته نباشی الناز خانم اینجوری نگین دلمون کباب میشه[گریه]

الناز

خانم مهندس باید قدرتو می دیدید[شرمنده] تمام جمعه تو خاک غلط میزدم واسه اینکه نشون بدم بادی نیستم که از این بیدا[قهقهه]!!! خلاصه بیل رو برداشتم و تمام خاک برگ هایی که زمستون ساخته بودمو از زیر خاک کشیدم و با ماسه و کمی کود دامی پوسیده مخلوط و 100 تا قلمه شمشاد درستیدم می خاستم عکس هم بگیرم تا ایرادهامو بفرمایید که همونجامردم[خمیازه] جناب توکلی :ممنون ار همدردی.اینقده گنا داررم[خجالت]

زینب حیدری پور

سلام جالب بود. ممنون از اطلاعاتتون [فرشته]