انواع کاربرد گلهای فصلی و پیازی

با پیشرفت هایی که در صنعت کشاورزی یا بهتر بگویم باغبانی به وجود آمده گل ها و گیاهان به روش های مختلفی به دست ما می رسند.

- گلدانی : اینکه تولید کننده بذر یا پیاز یا قلمه و سایر اندام های تکثیری یک گل را کاشته و در شرایط خوب و عالی پرورش می دهد و به صورت گلدانی دست مصرف کننده می رساند و بعد من و شما هستیم که کاربرد آن را تعیین میکینم که مثلا در همان گلدان بماند یا در باغچه  انتقال دهیم یا در گلدان آویز بگذاریم و ...

 

 

- بذر : اینکه پرورش دهند گل را کاشته و از آن بذر میگیرد و بذر آن را به مصرف کنند می رساند و بعد ما یا در باغچه یا در گلدان میکاریم.

 

 

- ساقه بریده : اینکه پرورش دهنده گل را کاشته اما فقط گل را به صورت تک شاخه به دستمان می رساند که در این حالت که حساس ترین حالت هست عمر گل خیلی کوتاه می باشد.

 

 

گلهای شاخه بریده به گیاه مادری خود متصل نیستند و اصلا ریشه ایی ندارند که جذب آب و مواد غذایی صورت بگیرد و این کار را تنها از طریق آوندهای ساقه خود انجام می دهند. این آوندها خیلی زود توسط ذرات معلق موجود در آب و باکتری ها مسدود می شوند برای همین لازم است روزانه دستان خود را با یک چاقوی تیز زیر آب کنید و یک برش مورب به ته ساقه بزنید تا آوندهای سالم بتواندد مجدد جذب کنند.

یادتان نرود یک حبه قند و یه قطره وایتکس نیز به آب اضافه کنید . این حبه قند مواد غذایی را به گیاه برای ادامه زندگی می رساند و قطره وایتکس آوندها را باز نگه می دارد و از قدر ی از فعالیت آلودگی های آب جلوگیری میکند.

خواندن این مطلب را از سایت گلستان علی از دست ندهید.

/ 7 نظر / 273 بازدید
محمد

مطلب جالبی بود به خصوص قسمت نگهداری از گل شاخه بریده برام جالب بود تا حالا نمی دونستم ممنون

چه عجب! یه تکونی به خودت دادی مدیریت محترم سایت!

تينا

سلام خسته نباشيد ببخشيد كه كامنتم بي ربط به پست هست، ميخواستم عكس دو تا از گياهامو براتون بفرستم تا لطف كنيد اسم و طرز نگهداريشون رو بهم بگيد، اولي رو فكر ميكردم دراسنا باشه كه فروشنده گفت نيست ولي اسمشو نگفت، دومي هم كه از يه باغ گلي گرفتم كه آقاهه فقط گفت روندست، لينك عكس هارو براتون ميذارم http://s14.postimg.org/87tgaimlt/image.jpg http://s7.postimg.org/hszyp52h7/image.jpg

تينا

خيلي خيلي ممنون خانم مهندس محمدي [گل] گربم هم بازيگوشه هم باهوش خيلي هم به اين گل و گياها علاقه داره، اصلا خرابشون نميكنه به جز يه بار كه گل يكي از هاورتياهام رو گاز زد و كند