پل های زنده در هند

باز هم یک مطلب زیبا همرا با عکس از سایت محبوبم یک پزشک :

 


در یکی از استان های هند به نام مگالایا Meghalaya میزان بارندگی در سال به 15 متر هم میرسد پس منطقی هست که رودخانه های زیادی در جریان هستند و مردمی که در این مناطق زندگی میکنند برای عبور از این رودخانه ها پل میخواهند ، مردم این مناطق طی هزارن سال اموختن که با این میزان رطوبت تنها با استفاده از گیاهان میتوانند پلهایی محکم و دائمی بسازند که با گذشت زمان محکمتر و ماندنی تر هم باشد که نتیجه ان استفاده از ریشه ها و ساقه های گیاهان هست که با تربیت صحیح آنها در جهت مناسب به ایجاد پل منجر میشود.

به نظرم از درختان تیره انجیر مثل انواع فیکوس ها استفاده کنند که توانایی تولید ریشه های هوایی و بسیار محکم و قطور دارند.

 

 

 

 

/ 8 نظر / 12 بازدید
میثم

سلام بانو فرشید خیلی اطلاعات جالبی تو وبتون به دست آوردم امیدوارم موفق باشید... البته من با افتخار لینکتون کردم... ممنون از وبلاگ مفیدتون [گل][لبخند]

آرتا

چه طبیعتی دارن . مثل فیلمهای تخیلیه. ممنون خانوم فرشید

سلام خانم فرشید با تشکر از مطالبتون می تونم بپرسم ادرسه مغازهایی که بذر خوب داشته باشه تو بوشهر. من از اینجا هر چی بذر خریدم یکی در میون خوب نبودن ممنونم میشم کمکم کنید.

حسین جاودانی

سلام و روز بخیر - خانم فرشید کجایین - امیدوارم ناراحتی برایتان پیش نیامده باشد و انشا’اله به کار های خیر سرگرمید ما منتظریم .

آرتا

سلام .خانوم فرشید راستش من حداقل روزی دو بار به وبلاگتون سر میزنم.اگه پست جدید داشتید که خیلی خوشحال میشم اگه هم نداشتید مطالب قبلیو میخونم .میدونید خیلی از چیزایی که من یاد گرفتم از قسمت نظرات بوده .سوالایی که خودتون یا بچه های دیگه جواب میدادن خودش یه پست بود برا خودش.نمیدونم که تو این مدت چرا به بچه ها جواب ندادین ولی امیدوارم هر جا هستین خوش باشین. خدا یاورتون

میناب تکنیک

شبها کسی جرأت می کنه از روی این پل های بدون نور عبور کنه ؟؟ راستی فکر میکنم گروهی باید باشند که ریشه های هوایی که در زیر پل بسمت درون رودخانه ایجاد می شوند را هرس کنند و ببرند. در غیر این صورت این ریشه ها با نفوذ به درون آب باعث گیر کردن شاخ و برگ درختان که در آب رودخانه قرار دارند در این محل می شود که در نهایت به تخریب پل منجر خواهد شد.

محمد

جالب بود باید به سازنده و مبتکر این پل ها آفرین گفت[تایید][دست]