این گیاه را که خوب می شناسید و خانم مهندس فرشید قبلا باندازه لازم توضیح داده اند :

سینگینیوم پودو فیلوم ،

           گیاهی است زیبا و آپارتمانی و بسیار لطیف که اصولا بهتر است در جای روشن و دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری شود نگهداریش کار سختی نیست و برای هر محلی می تواند مناسب باشد البته آفتاب برایش مضر است و خرابش می کند اینجوری :

          تصویر زیر را هم ببینید :

          اگر در سایه کامل هم باشد مشکل دیگری بوجود می آید ! ساقه های زیادی تولید میکند و هر کدام از این ساقه ها بسرعت قد میکشه و میره و میره . . . نمی دونی تا کجا میره ! . . . من این گیاه رو داشتم ! و آوردم رویش آزمایشی انجام دادم ، یعنی چند قلمه زدم و بعد از اطمینان کامل از گرفتن ریشه ها ، آنها را مستقیما در حیاط در برابر بیشترین تابش آفتاب قرار دادم ! البته چند روز اخم و تخم کردند ! ولی بعد اجبارا پذیرفتند و الان حدود 5 ماه است که در همانجا هر روز حمام آفتاب میگیرند و خوش بحالشان می شود !:

           امروز هوا کمی خنک شده ولی باز دماسنج دمای این نقطه را 42.3 نشان می دهد .

           نتیجه اینکه این گیاه در هرشرایطی می تواند به زندگی خود ادامه دهد و در برابر آفتاب مستقیم ، قد گیاه خیلی کوتاه ولی پر پشت و ساقه های نسبتا قوی پیدا میکند و زیبایی خاصی دارد .

( بقیه در ادامه مطلب )


          این تصاویر زیبا را هم ببینید شاید خوشتان بیاید ، :

          گل کاغذی معمولی ،

          گل کاغذی پر برگ :

          این هم یک گل توری :

           گل های رز زیبا و خیلی زیبا ! :

 

          این رز را در حیاط ، جلوی پنجره  گذاشته ام ،

          ولی ظاهرا این رز خیلی کنجکاو تشریف دارند ! چون از سوراخ پروفیل پنجره وارد چار چوب آن شده و نمی دانم کجا را میخواست سرک بکشد ! وقتی من با احتیاط آن قسمت ساقه را بیرون کشیدم غنچه نسبتا بزرگی هم همانجا داده بود ! :

          بقیه تصاویر - هاورتیا گورخری :

 

 

          همان طوریکه در تصویر فوق می بینید ، بعد از تشکیل گل ، دوباره در همان محل جوانه زده و گیاه جدیدی تشکیل شده است که قبلا در این مورد خانم مهندس فرشید توضیح داده اند که این حالت را تشکیل ( دختری ) می نامند .

           گل های اختر در رنگهای مختلف :

 

 

 

 

           این سنجاقک هم دارد عکاسی مرا تماشا می کند ! :

هر روز و هر ساعت تــان توام با شادی و موفقیت باد !

[ شنبه ٢ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ٢:۳٢ ‎ب.ظ ] [ حسین جاودانی ]