دوستان عزیز بعضی وقت ها ضرورتی پیش می آید تا اطلاعات فنی و کاملی از عکسی که خودمان یا سایرین گرفته اند داشته باشیم برای این منظور روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از نرم افزار ویرایش و نمایش تصویر ACDSee می باشد .

          این نرم افزار را می توانید از اینترنت و از سایت های مختلفی دانلود و نصب کنید - برای نمایش عکس هایتان و ادیت کامل آنها از نظر : رنگ - سایز - چرخش - تبدیل تصاویر رنگی به سیاه و سفید - اصلاح White Balanc - نوشتن متن روی عکس ( Eext ) با فونت ها و سایز و رنگ مورد نظر - افکت ها و قاب های مختلف و . . . استفاده نمایید که این تغییرات می تواند بصورت تکی و یا گروهی باشد .

          میتوانید تصویر انتخابی را خیلی راحت به فایل یا محل مورد نظر کپی یا منتقل نمایید ( Copy to ... - Move to. . . )

          در حال حاضر آخرین ورژن این نرم افزار : ASDSee Photomanager 16 و ACDSee Pro 6 می باشد که من از ACDSEE Pro ستفاده میکنم .

          وقتی که این نرم افزار را نصب کرده در هر موقعیتی روی تصویر انتخاب کلیک کنید همان تصویر با این نرم افزار باز و Load می شود .

اما دسترسی به اطلاعات عکس :

(بهتر است برویم در ادامه مطلب بیشتر توضیح بدهم )


          اگر بخواهید مشخصات عکس گرفته شده ای را اعم از نوع و مدل دوربین و یا مشخصات فنی آن را ببینید به روش زیر عمل کنید :

          روی تصویر انتخابی کلیک نمایید تا باز شود مثل این تصویر :

          بلی این تصویر فرزاد جان نوه خوشگل و تر و تمیز من است ! میخواهم مشخصات و تاریخ و نوع دوربین را پیدا کنم ! کافی است در همین حال دکمه های Alt+Enter را بزنم - در سمت راست مونیتور منوی اطلاعات باز می شود :

          - در قسمت پایین سه گزینه وجود دارد که یکی از آنها File است با انتخاب این گزینه تمامی اطلاعات تصویر در اختیار شما قرار میگیرد !


          نوع دوربین : CSC P100 ( این دوربین از نوع سونی و با رزولوشن 3/2 مگا پیکسل ! اولین دوربین دیجیتال بود که من خریده بودم - تصویر در سال 2004 و ساعت 44 ثانیه مانده به شش بعد از ظهر گرفته شده است ! )

          سرعت شاتر : یک چهلم ثانیه و . . . خلاصه تمامی اطلاعات نوشته شده است - تاریخ و ساعت عکس برداری نیز دقیقا دیده می شود .

          به تصویر دیگری توجه فرمایید :

اطلاعات عکس را ملاحظه می فرمایید :

          بدین ترتیب کلیه اطلاعات فنی در اختیار تان فرار میگیرد و بعد از اتمام کار ، می توانید با کلیک علامت ( × )  در گوشه سمت راست بالای کادر مورد نظر ، آنرا خاموش نمایید .

امیدوارم مورد استفاده و توجه تان قرار گیرد .

[ دوشنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩٢ ] [ ۸:٢۸ ‎ق.ظ ] [ حسین جاودانی ]