سری اول گیاهان من را اینجا ببینید.

اینم از باغچه کوچک اما پروپیمون من چشمک

این تنه درخت چلوی عکس مربوط به درخت پرتقال هست و پای اون ماشکی که مربوط به سفره هفت سین امسال هست را میبینید و الان گلی غلاف داره و ماشک تولید کرده است.

پشت تنه پرتقال شمشاد اهوازی هست که مدام هرس شدیدش میکنم تا روی گیاهان دیگر سایه اندازی نکند چون رشد غیر قابل کنترلی دارد. تو فکرشم که سر فرصت به یک جای بهتری منتقلش کنم جایی غیر از حیاط خونه. یکبار که گذاشتم حسابی رشد کنه و بعضی ساقه های آن روز زمین قرار داشت همونجا ریشه زدند و الان یک شمشاد دیگری هم همان پشت هست که اونم هرس میکنم. متاسفانه ریشه عمیقی دارند و همان بدرد فضای سبز شهری و یا مکان های بزرگ می خورد.

پشت شمشاد اهوازی یک باغچه 1*1 هست که فقط آگاو ابلق و افوربیا مرجانی و چند نمونه کاکتوس توی آن کاشتم.

سوسن گرمسیری - گیاه فرشید - آگاو - آلوئه ورا - یوکا - لاله عباسی - اختر - موسی در گهواره که زیر گیاه فرشید هست - سانسوریا پاکوتاه - سانورسا پابلند - اطلسی مکزیکی از گیاهانی هستند که در این باغچه قرار دارند.

 

 


حدفاصل باغچه و تراس یک راهرو باریک هست که تعدادی گلدان گذاشتم :

ناز آفتابی - رز - آپتنیا سبز و ابلق - ویتکس - ددلانتوس - گل کاغذی - سه تا گلدان گل مریم که فعلا گلی ندارد - مرجانی - به لیمو - مرواریدی ( همه این گیاهان در عکس مشخص نیستند)

 

 

این قسمت دم در حیاط هست و کنار در پارکینگ :

انبه را که میبینید که بابام براش چهارپایه گذاشته و روی آن را پوشاند تا فعلا که نهال ضعیفی هست آفتاب مستقیم نخورد که این کار در زده ماندن و رشد مجدد آن بسیار تاثیر گذار بوده است. این همان انبه ایی است که از پای پرتقال جابجا کردیم و الان جای آن ماشک سفره هفت سین کاشتم.

جلوس تصویر کارپوبروتوس دیده می شود و در جهت مخالف استبرق گرمسیری که آن را هرس کردم و قلمه گرفته ام مشخص است و پشت آن پیچ اناری که روی دیوار رفته است و باید پیچ اناری را به زمین باغچه منتقل کنم چون این گیاه بدرد گلدان نمی خورد.

گلدان تاج خروس ، گلدان پرپین که پدرم قلمه ساقه آن را کاشته و چند گلدان آگاو نیز وجود دارد. ددلانتوسی هم درون کیسه پلاستیکی هست که میبینید.

 

 

اینم از پیچ اناری که گل داده است.

 

 

 

[ پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ ] [ زهرا فرشید ]