قول داده بودم که از گیاهانم عکس بزارم و به علت اینکه تعداد عکس ها زیاد است در چند پست خدمتتان تقدیم میکنم. با خواندن این پست و پستهای بعدی کاملا متوجه می شوید که گیاهان منم مثل گیاهان شما دوره اُفت و بی حالی دارند و حتی بعضی ها خشک هم میشوند و باید این واقعیت رو بپذیریم که همه گیاهان را هر چند که دوسشون داشته باشیم نمی توانیم نگهداری کنیم چون همیشه عامل محدود کننده ایی مثل نور یا دما یا رطوبت وجود دارد که ما نمی توانیم آن را فراهم کنیم پس بهتره به گیاهانی فکر کنیم که مقاومتر باشند و یا با شرایطمان سازگار باشند.

از سمت راست : یوکا برگ ابلق - یوکا برگ سبز - پتوس - سیکاس - لیندا - برگ انجیری - عشقه - پدیلانتوس - پتوس ( زیر این پتوس دوتا گلدان موسی در گهواره هست که تو عکس دیده نمی شود ) - سیگنونیوم - یوکاس سبز - پاندانوس - یوکا سبز - یوکا ابلق

این قسمت از حیاط بالای تراس هست و سقف دار و فقط یکساعتی کمی نور مستقیم به گلدان ها می رسد اما همین گرمای پنجاه درجه و شرجی بالای نود درصد کلی برگهای گیاهان را زرد می کند و لکه های سوخته ایجاد می کند.

 

 


از سمت چپ : پتوس و میگوی طلایی که پشت آن است - دیفن که زیر آن چندتا گلدان کوچک پدیلانتوس و سیگونیوم که قلمه زده ام وجود دارد و پشت آن سه تا گلدان است که قلمه های ساقه استبرق گرمسیری و مرجانی و نیتیدا زده ام و منتظرم که ریشه دار شوند.- لش بنفش - سیگنونیوم و پشت آن یک گلدان آگلونما و مارچوبه دم روباهی که گل داده است و یک گلدان پتوس بزرگ قرار دارد.

این قسمت نیز روی تراس و زیر کولر گازی است و آفتاب نمی خورد.

 

 

 باغچه کوچک اما پر از گیاه من را می بینید و ای قسمت از تراس که پیداست دقیقا روبروی همونجایی است که لش بنفش را دید.

گل مرجانی که هرس کردم و پاندانوس و گیاه سارا و سانسوریاها را می توانید ببینید.

اون پستی که در مورد قلمه سانسوریا ابلق بود یادتون هست؟اون قلمه پوسید و علت آن دیر قلمه گرفتن من بود که به گرمای شدید هوا خورد.

 

 در این عکس نخل مردابی که قلمه زدم را میبیید و الان دیگه برای خودش کلی بزرگ شده و گیاه زاموفولیا نیز در کنار آن است.

 

 

گیاه سارا را ببنید که ساقه آن را درون یک گلدان گذاشتم و با سنگی که روی آن قرار دادم ثابتش کردم تا ریشه بزنه و بعد از مادر جدا کنم ( تکثیر خوابانیدن) . البته اگر قلمه را در گلدان جدید هم بزنید میگیرد و نیاز به تکثیر خوابانیدن نیست اما چون هوا گرمه حدس زدم ممکنه اینم بپوسه.

 

ادامه عکس ها در پست های بعدی چشمک

[ پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ] [ زهرا فرشید ]