دوستان شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تصویری را در گذشته و زمان های دور و شاید هم همین چند روز پیش ! از اینترنت دانلود کرده اید و الان بنا بدلایلی لازم است برای مطالعه بیشتر یا بررسی مجدد به همان سایت مراجعه کنید ولی یادتان نیست که این تصویر را از کدام سایت دانلود کرده اید ! .  

          من دوستی دارم که کتابی مستند تالیف کرده است و بعد از یکسال و خرده ای زحمت که کتاب تمام شد و برای کسب مجوز چاپ به سازمان های مربوطه مراجعه کرد گفتند که باید منابع تصاویر ذکر شود ! و ایشان تصاویر بسیار زیادی را از همه جا دانلود کرده بودند که الان یادشان نبود ! و فقط نوشته بودند ( منبع : اینترنت !)  با مشکلات زیادی مواجه شدند تا اینکه با این روش که خدمتتان تقدیم میکنم مسئله حل شد و تمامی سایت های تصاویر مشخص گردیدند و کتاب مجوز گرفت !

          اما روش پیدا کردن سایت های تصویر دانلود شده  :

          ابتدا صفحه اصلی google را باز می کنید :

بهتر است برویم در ادامه مطلب تا موضوع را پیگیری کنیم !


          اگر دقت کنید در بالا صفحه google جعبه کلیدی جهت انتخاب درج شده است که Search و Images و . . .در بین آنها دیده می شود ، روی گزینه Images کلیک کنید ، این منو را خواهید دید :

          همانطوریکه می بینید تصویر دوربین کوچکی در داخل کادر جستجوی google در سمت راست ظاهر می شود ، حالا روی همان دوربین کلیک کنید :

          حالا Upload an image را کلیک کنید :

          الان گزینه Browse  را بزنید و تصویر مورد نظر خودتان را از جایی که ذخیره کرده اید انتخاب و Open کنید تا شما را مستقیما روی سایت هایی ببرد که این تصویر در آنها وجود دارد !

موفق باشید .

[ دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ٧:٤۸ ‎ب.ظ ] [ حسین جاودانی ]