من یک جوانه ام
باغبانی * گیاهان آپارتمانی * گلهای فصلی * سبزیکاری * گیاهشناسی * عکاسی و کمی متفرقه - اینستاگرام من : baghban65 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

حدودا دوسال پیش بود که خانم مهندس حیدرپور گفت گیاهی رو برات میفرستم ولی نمیشاسمش ولی اسم محلی آن لیفا است که با جستجویی که کردم به نتیجه ایی نرسیدم تا اینکه از مهندس دهداری نژاد خواستم به من کمک کنند و ایشان هم که مثل همیشه کم نذاشتند و این گیاه زیبا را معرفی کردند.

قلمه گلدار گیاه سارا در دست من هست و مدتها در لیوان آب بود و وقتی به خاک منتقل کردم خیلی زود پوسید و مرد. از آنجایی که میوه های آن کاملا رسیده بود من بذر آن را گرفتم و کاشتم.

 


مجموعه گل آذین سارا هست که حاوی چندتا گل کوچک بنفش و میوه های نرسیده که سبز رنگ می باشد.

 

اینم میوه های رسیده سارا که حاوی بذر نیز بود. ( این عکس دوسال پیش هست و انگار از بذر آن عکسی نگرفتم ، دقیق یادم نیست اما در آرشیوم هم نبود )

 

 

وقتی بذرها را در خاکبرگ کاشتم خیلی سریع سبز شد اما گنجشک ها حمله سریعی کردند و جز یک بوته که نجات دادم بقیه اش را خوردند. (جای نوکشون مشخصه)

 

 

در حال حاضر ازش دوتا گلدون دارم و چندین بار ساقه آن را از طریق خوابانیدن تقسیم کردم و به دوستان و آشنایان دادم. منظورم از خوابانیدن اینست که ساقه ایی که طویل شده را روی خاک گلدان جدید که در کنار گلدان اصلی است قرار میدهم و یک سنگی روی آن می گذارم  تا ساقه تکان نخورد و اون ساقه با قرار گرفتن بر روی خاک مرطوب ریشه تولید کند و بعد آن را از گیاه مادری جدا میکنم.

محلی که گلدان است نیمه سایه است و فقط بعد از ظهر آفتاب میگیرد. هر وقت عکس از گیاه گرفتم خدمتتون نشون میدم فعلا شاخه آنچنانی ندارد.نیشخند

 

[ جمعه ۱٧ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد. اینستاگرام من : baghban65 پست الکترونیک : z_farshid@yahool.com
موضوعات وب
RSS Feed

کد جستجوی گوگل در سایت یا وبلاگ
جستجو در: