این روزها بخاطر مشغله کاری و مشکلاتی که اخیرا در بیناییم حس میکنم سعی میکنم جزء در اداره دیگه کمتر از کامپیوتر استفاده کنم. با اینکه شماره چشمم زیر یک و آستیگمات هست ولی چه با عینک و چه بی عینک دچار تاری دید شدم و چشمام بسرعت خسته و دردناک می شوند. دکتر هم میگه که چشمام خسته هست ، برای همین فعلا مطالعات کامپیوتری و اینترنتی را کم میکنم و به کتاب هایم بسنده میکنم.

این روزها علاوه بر کتاب داستان اردیبهشت ماه که در حال اتمام آن هستم در حال مطالعه کتاب سو و شون سیمین دانشور نیز هستم و حتما بعد از اتمام مطالعه  پستی در موردش خواهم نوشت. ضمنا کتاب های خانم دانشور را توسط یکی از دوستان از نمایشگاه کتاب تهران تهیه کردم. فقط یکیش مونده که امیدورام بتونم بزودی تهیه اش کنم.

راستش کتاب رز نوشته خانم مهندس آزاده رشیدی را نیز در دست خواندن دارم اما متاسفانه سرعت مطالعه ام در کتاب های تخصصی باغبانی خیلی کندتر از ادبیات داستانی است.چشمک

راستی تعدادی درخت انار شیطان را در شهر بوشهر پیدا کردم اما آدرس نمیدم ( زری جان شما هم چیزی نگو )  نیشخند چند روز پیش رفتم تعدادی عکس از آن تهیه کردم و بزودی با شما دوستان به اشتراک خواهم گذاشت.

درخت انبه ایی که در زیر درخت پرتقال رشد کرده بود و ریشه در خاک زده بود  که توسط پدرم جابجا شد و در محل جدیدش قرار گرفت و در حال حاضر فلش رشدی جدید به همراه برگ های جدید زده است.

اما از شرح حالم که بگذریم میرسیم به مشعل جنگل ، باید بگم در بوشهر مشعل ها برافروخته شده اند و حسابی خود نمایی میکنند. دو روز پیش داشتم پیاده روی میکردم که ناگهان این درخت در اواسط یک کوچه منو جذب خودش کرد و چندتایی عکس از آن گرفتم. دوستانی بوشهری میتونند درختان مشعل جنگل را در خیابان امام رضا ببینند و از دیدن آن لذت ببرند.

 

 

 


 

 

 

نمای داخلی تاج درخت :

 

با همه زیباییش درختی هست که در فصل خزان برگهای زیادی می ریزد و فصل گلدهی نیز گلهای زیادی پای آن میریزد.

 

[ یکشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]