سوال کننده : احسان از یزد

سلام خسته نباشید توی یه بخش باغچه محل کارم ریحون بنفش کاشتم که خیلی خوب شد، یه بخشش هم شاهی کاشتم که متاسفانه بیش از 4 سانت نشد و همون جا تیره شد حالا چند تا سؤآل داشتم: - الان توی این فصل می تونم شاهی ها را بکنم و ریحون بکارم؟(از شهرهای اطراف یزد هستم) - ریحون را هر چند روز باید آبیاری کنم؟

 

 

پاسخ دهنده : مهندس زینب حیدرپور

شاهی الان فصلش نیست.اکه بکارید سبز میشه ولی زود خشک میشه یا میره تو فاز فقط بذر دادن.ریحون تقریبا میشه.براساس خاکتون باید آبیاری کنید.اکه هر روز آبیاری نکنید پلاسیده میشه.بهتره مرتبا هر روز آب بدید.

 

 

نویسنده سطرح های زیر : زهرا فرشید

چقدر خوبه که محیط کارمون را با گیاهان آراسته کنیم.اینجوری هم خودمون و هم همکاران و مراجعه کنندگان با نگاه کردن به گیاه سبز روحشون قدرد آروم میگیرد.

من قبول دارم که زندگی ها پر از دغدغه و خستگی هست و فرصت اینکه به خودمون فکر کنیم کمه اما من همیشه به این فکر میکنم که فرصت من برای زندگی در این دنیا خیلی کمه پس سعی میکنم با چشم پوشی از آرزوهای خیلی بزرگی که فرصت لذت بردن از زندگی را ازم میگیرند به آرامش برسم با کاشت گیاهان ( گل ، درخت و سبزی) ، ورزش و پیاده روی ، مطالعه ، بازی با بچه ها ، خندیدن با دوستان و فامیل و ... این آرامش را کسب میکنم.

دور و برم پر از آدم هایی هست که لحظه ایی رنگ آرامش را نمیبینند و در اوج جوانی بدون رسیدن به لذت و آرامشی در اثر سانحه ایی عمرشون تموم میشه.پس از این فرصت اندگ زیستن استفاده کنید.

همه این حرف ها رو زدم که بگم نگید تو محیط کار نمیتونیم گیاه نگهداری کنیم و یا پول گل و گلدون خریدن نداریم دست بکار بشید و از هر ظرف و وسیله ایی که اطرافتون هست برای کاشت هر گیاهی استفاده کنید. من تو سبد کیوی که کفش پلاستیک کشیدم و تو گلدون در  محیط کارم ریحون کاشتم و هینکه رشدشون رو میبینم کلی انرژی میگرم. امتحان کنید تا حرف منو درک کنید.

[ چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ ] [ زهرا فرشید ]