به خدا قسم ، و بدون اغراق ، مردم ایران بهترین و مهربان ترین ملت دنیاست در این چند روز که حادثه زلزله به استان ما و هموطنان عزیز ما خساراتی وارد کرده از تمامی کشور چه دور و چه نزدیک بطور رسمی و غیر رسمی ابراز همدردی نموده اند .

          باید توجه داشت که متاسفانه منطقه ما روی گسل زلزله قرار دارد و این منطقه در گذشته زلزله های شدیدی را به چشم دیده است و از جمله در سال 1191 هجری قمری ، شهر تبریز بطور کلی نابود شد و حدود یکصد و بیست هزار نفر از مردم کشته شدند و نویسندگان و جهانگردان نوشتند که در تیریز دیواری بارتفاع یک وجب نیافتیم . . . اینک با فعال شدن مجدد این گسل ،که احتمال زلزله شدید تر از 7 ریشتر حدس زده می شود وحشت عمومی سراسر منطقه را فراگرفته است ! .

          دوستان زیادی که مدت زیادی است ارتباط ما قطع شده بود مارا مورد لطف قرار داده و با تماس تلفنی یا ایمیل و از هر طریق ممکن ، از وضعیت پیش آمده جویا می شوند .

          ستاد های امدادی که تشکیل داده ایم مردم بدون تعارف با تمام توان و با احساس همدردی کامل می آیند و کمک میکنند .

          مردم دلسوخته بقدری برای اعزام به منطقه تلاش میکنند که مسئولین اعلام کرده اند که مردم بصورت انفرادی نیایند و عملیات امداد و نجات با سازماندهی مردمی انجام گیرد تا جاده ها بیش از حد شلوغ نشود.

          من ناقابل ، برخود وظیفه می دانم تا بنوبه خودم از این همه غیرت و همت شما مهربانان صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم خدای متعال تمامی هموطنان را از مصائب و بلایا و گرفتاریها مصون و محفوظ بدارد .

          بروز سازی مطلب - باز هم آفرین به این مردم  زنده و پویا و یکدل و عاشق ! - عصر امروز در مسجد نزدیک خانه مان چند کلمه صحبت کردیم و الان که ساعت یک و بیست دقیقه بامداد است هنوز همسایه های عزیزتر از جان ما ، لباس و پتو و لوازم بهداشتی و . . . می آورند این تصویر که الان گرفتم فقط گوشه ای از هدایای مردم است که باید آماده نموده و فردا به منطقه بفرستیم و این ها علاوه بر وجوه نقدی قابل توجه و یک نیسان کامل کنسرو و لوازم بهداشتی و . . .است که فردا ارسال خواهد شد :

          الان که صبح شده است مقدار وسایل جمع آوری شده 3 برابر بیشتر از چیزی است که در این عکس می بینید و ما مشغول جدا سازی لباس های زنانه و مردانه و بچه گانه و همچنین پتو و بالش و سایر وسایل هستیم الان 3 ماشین شخصی و یک نیسان  پر کرده و فرستادیم و این برنامه همچنان ادامه دارد .

          همین الان گوینده شبکه سهند تلویزیون اعلام کرد که میزان خسارت وارده زلزله هشت هزار میلیارد ریال برآورد شده است .

××××××××××××××××××××××××

من که جز تعظیم در برابر این همه محبت مردم ، چیزی برای گفتن ندارم

دست یک یک شان را می بوسم  و افتخار می کنم که یک ایرانیم  و چنین هموطنانی دارم !

[ دوشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٦:٠٢ ‎ب.ظ ] [ حسین جاودانی ]