من یک جوانه ام
باغبانی * گیاهان آپارتمانی * گلهای فصلی * سبزیکاری * گیاهشناسی * عکاسی و کمی متفرقه 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب

گل آپارتمانی گندمی را بارها در اینجا معرفی کرده ام و عکس های متنوعی از آن و مراحل رشد و تکثیر آن گذاشته ام. اما امروز همه شاخه های رونده یا همون رنرهایی که حامل بوته های دختری و میوه های حاوی بذر بودند را جدا کردم و فعلا در شیشه های آب گذاشتم تا زمانی که کسی اینا رو ببره و بکاره چون من واقعا جاشونو ندارم.

گندمی ها با گرمای تابستان بوشهر بسیار نحیف می شوند و برگها به سیاهی و سوختگی می روند. گاهی حتی بوته های ضعیف و تازه کشت شده آن ممکن است بمیرد اما از آنجایی که دارای ریشه های گوشتی و آبداری هست اغلب خودش را تا زمان مساعت شدن هوا نگه می دارد. در بوشهر تابستان باید به محل خنک منتقل شود (که من این فضا رو ندارم )

 

 


بوته های دختری را می توان قبل از جدا شدن از مادر در خاک قرار داد و بعد از یک ماه ساقه اتصال مادر به دختر را قطع کرد. یا بوته های دختری بزرگ را می توان جدا کرد و به راحتی در گلدان جدید کاشت.

میوه هایی که کمی تیره رنگ شده اند را می توان جدا کرده و بذرهای آن را جدا کرد و در خاک به صورت سطحی کاشت تا صاحب یک گیاه جدید شوید.

 

 

 

[ جمعه ٥ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد. اینستاگرام من : baghban65 پست الکترونیک : z_farshid@yahool.com
موضوعات وب
آرشيو مطالب
RSS Feed

کد جستجوی گوگل در سایت یا وبلاگ
جستجو در: