اغراق نمیکنم اما خانواده من از جمله خانواده های کتاب خوانی هستند که ساعات زیادی از روز را به مطالعه کتاب و یا صفحات وب اختصاص می دهند و موضوعات جالب را با هم به اشتراک می گذاریم. به همین دلیل من هم به خودم واجب می دونم که مطالب و کتاب های زیبا و تجربه های خودم را با شما خواننده های من یک جوانه ام که همگی از اعضای این خوانواده محسوب می شویم به اشتراک بگذارم.

برادر بزرگ من دو روز پیش یک کتابی به من دادند و خواستند که مطالعه کنم و نگهش دارم تا خودشون وقتشون آزاد بشه و مطالعه کنند چون خودشون فعلا دارند برای کنکور ارشد آزاد درس می خوانند. من از همون روز که اتفاقا تازه مطالعه کتاب کافکا در کرانه را تموم کرده بودم مطالعه این کتاب را شروع کردم.

اسم کتاب داستان هست ، ویژه نامه نوروزی هست که توسط گروه مجلات همشهری تهیه و چاپ شده تا ساعاتی از روزهای بهاری ما را با خواندن قلم نویسندگان خوبی که شاید آثاراشون از چشم ما دور مانده باشه لطافت و زیبایی  ببخشد.

 

 

در این کتاب پربار خاطرات چند نویسنده داخلی و خارجی به همراه داستانهای زیباشون به همراه بیوگرافی کمی از آنها درج شده است که با این قلم زیبا و گرافیک زیبای صفحات آدم را سر وجه می آورد و هیجان بیشتری برای جلو رفتن و مطالعه بقیه صفحات کتاب در انسان به وجود می آورد.

نکته بسیار جالبی که در این کتاب نظر من را به خودش جلب کرد استفاده از عکس های جالب و زیادی هست که از عکاسان داخل و خارج با ذکر نام و بعضا تاریخ برداشت عکس بکار برده شده است. و ا زآنجایی که من همیشه دیدم که عکس عکاسان بدون ذکر نام آنها استفاده شده و این موضوع همیشه من را ناراحت میکرد چون واقعا حق آن عکاس پایمال می شد ، این موضوع رو از نقاط قوت این کتاب دیدم.

گرافیک زیبا . استفاده از رنگ های بسیار جالب و تقسیم بندی موضوعی ابتکارانه و جالبی که انجام شده از جاذبه های این کتاب خوب هست.

یک قسمت جالب این کتاب همان صفحات اول هست که به معرفی چند انتشارات و کتاب های جدید آنها و سایت های اینترنتی آنها پرداخته.مثلا نشر ماهی اعلام کرده کتابها را با 20 درصد تخفیف از سایت خریداری کنید.

توصیه میکنم این کتاب را بخرید و مطالعه کنید.چشمک

عنوان کتاب : داستان ( ویژه نوروزی همشهری )

کاری از گروه مجلات همشهری

تعداد صفحات : 340

قیمت : 2500 تومان

[ جمعه ٢٦ اسفند ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ ] [ زهرا فرشید ]