دلم میخاد تو این هوای بهاری روح بخش و ابری که هر از چندگاهی نم بارانی زمین را خیس می کند کمی گلایه کنم البته اینبار برعکس اغلب اوقات که ما آدم ها از روزگار گلایه داریم من از روزگار گلایه نمیکنم از دست ما آدم ها گلایه میکنم.

الان که این دو خط را نوشتم مدتیه دارم فکر میکنم چجوری شروع کنم یا از کجا شروع کنم اما اصل گلایه من از محیط کاری و زندگی خودم هست که شاید شبیه محیط کاری و زندگی شما هم باشه ...

یادم میاد روزهای اول یعنی 8 ماه پیش که اومدم تو این اداره همکارم ازم پرسید با این آشنایی که با بخش های مختلف پیدا کردی کار کردن در کدام بخش را دوست داری؟؟من بدون مکث گفتم هیچکدام و حضور من اینجا فقط برای رفع بعضی از مشکلات اقتصادی هست و بس.

بنظر شما در یک اداره ایی که کل پرسنلش از اول تا آخر با کل ادارات شهرستان ها 50 نفر هم نمیشه چقدر میشه همه چیز سیاه باشه؟؟ من خودم را مبرا از دروغ و اشتباه نمیدونم و یا خودم را آدم حق شناسی نمیدونم اماااا فرق این ها را با هم می دونم.

وقتی محل کارت از بالا تا پایینش برام هیچ ارزشی نداره و حتی کار کردن توش هم از رو اجبار و شرایط خاص زندگی هست ، اداره ایی که اگر کلش رو آتیش بزنید مطمئنم بوی دود هم ازش بلند نمیشه ، اداره ایی که حتی به دیواراش هم نمیشه اعتماد کرد به نظر شما چقدر می تونه در سلامت روحی من که هنوز آلوده به سیاهی های آن نشدم تاثیر داشته باشه؟؟ قطعا تاثیرات زیادی داره و من از امروز باید برنامه جدیدی برای خودم بریزم تا از مسیری که بناچار درش قرار گرفتم خارج بشم چون من امید به آینده دارم.

 


از علت های اصلی نوشتن این پست و در واقع درد دل با شما عزیزان خواندن پست امید در سایت بسیار مفید و پر محتوای یک پزشک بود که به من یادآوری کرد امید نهاد ما انسان وجود داره و حتی اگر ما بهش توجه نکنیم اون خودش ما را به سمتی که میخواهد می راند.

این جایی که هستم جای من نیست باید جای خودم را پیدا کنم هر چند که زمانبر هست و صبر بسیار می خواهد. من می خواهم ، می توانم چون توانا و صبور هستم.شما چطور؟


[ پنجشنبه ٢٧ بهمن ۱۳٩٠ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ زهرا فرشید ]