من یک جوانه ام
باغبانی * گیاهان آپارتمانی * گلهای فصلی * سبزیکاری * گیاهشناسی * عکاسی و کمی متفرقه - اینستاگرام من : baghban65 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

امروز میخام در مورد خیار های گلخونه ای براتون بگم.تا حالا اسم پارتنو کارپی شنیدین؟؟  اکثر ارقامی که تو گلخونه کشت میشه پارتنو کارپی هست.

 پارتنوکارپی یعنی خیارها بدون تلقیح بارور میشن.خیارهای گلخونه گل های ماده دارن و هنگام استفاده از این ارقام باید توجه داشت که از کاشت خیارهای معمولی با گل های نر در نزدیکی گلخونه خودداری کنیم.در غیر اینصورت حشرات گرده رو وارد گلخونه میکنن و تلقیح صورت میگیره و میوه های تولید شده در یکی از دو سرشون قطور میشن و از بازار پسندی میوه کم میشه.اینم تصویرش که تو گلخونه گرفتم این بوته خیار نزدیک در ورودی گلخونه بود و  نشون میداد که حشرات باعث تلقیح گل این خیار شدن.

 


خیلی وقت ها براتون پیش اومده که وقتی خیار رو مصرف میکنید در قسمت سر اون یه مزه تلخ رو احساس میکنید.این ماده تلخ اسمش کوکوربتاسین هست.تغییرات شدید دمای شب و روز و میزان دمای کم در شب می توانید باعث کاهش طعم و مزه و تلخی  و بد شکل شدن میو ه و افتادن میوه ها کوچک بشه.این تصویر رو با هم ببینیم.


 

 

 

 هشدار:

سعی کنید پوست خیار رو مصرف نکنید.چون بر عکس سایر سبزیجات خیار تمام مواد سمی و شیمیایی که در حین کاشت کشاورز بهش میده رو تو پوستش ذخیره میکنه و باعث انواع بیماری ها میشه.

[ پنجشنبه ۸ دی ۱۳٩٠ ] [ ٢:٢۸ ‎ب.ظ ] [ زینب حیدری پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد. اینستاگرام من : baghban65 پست الکترونیک : z_farshid@yahool.com
موضوعات وب
RSS Feed

کد جستجوی گوگل در سایت یا وبلاگ
جستجو در: