دیروز صبح یک خبر از بین خبرهای رادیو جوان نظرمو جلب کرد، این خبر در مرود کل کل وزارت بازرگانی و وزارت جهاد بود سر واردات میوه. الان سری به سایت وازرت جهاد کشاورزی زد و خبر جالبی و متن نوشتاری همون کل کل رو دیدم که میتونید اینجا بخونیدش.

خلاصه این بحث اینه که وزارت جهاد میگه ما از شهریور 89 نامه زدیم که آقا یه سری میوه ها وارد نشه از اون طرفم وزارت بازرگانی گوش نکرده و به وارد کردن همون میوه ها از گمرکهای کشور ادامه داده و البته برای خودشم یه سری دلیل آورده که وزارت جهاد کشاورزی قبول نکرده و این باعث شده بحث بالا بگیره اما همچنان ورود میوه به کشور ادامه داره.

لیست دقیقشو گیر نیاوردم اما سایت سازمان دامپزشکی این اقلام رو زده بود:

برخی از میوه های گرمسیری و سایر میوه ها همچون توت فرنگی، سیب، انگور شیلی و...

سایت جهاد هم این اقلام رو اعلام کرده بود :

سفارش و واردات کلیه اقلام کشاورزی از قبیل توت فرنگی، برگ آلو، بادام آمریکایی، انواع میوه به غیر از موز را تا اطلاع ثانوی ممنوع

دلم میخاد لیست کامل و دقیقی گیر بیارم حالا بعدا بیشتر سرچ میکنم.

حالا من دارم به این فکر میکنم اصلا چرا دست به واردات زدن؟منبع آماری چی بودهه که ملزم به واردات شدن؟حالا جواب این سوال رو میشه داد اما نکته مهمتر اینه که چرا به این نتیجه رسیدن که وارد نشه؟؟یعنی اینقدر افزایش تولید داشتیم؟؟

با توجه به بالا بودن قیمت میوه ها در بازار این منع واردات حتما قیمتها دوبل و سوبل و یا شاید چوبل نیشخندبشه اما هر چه هست خدا به غیر کنهچشمک

[ سه‌شنبه ٢٢ آذر ۱۳٩٠ ] [ ۱:٠۱ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]