یکی از خواننده های وبلاگ یک پیام خصوصی فرستاده که من عین پیام رو اینجا هم میزارم و بهش جواب میدم چون ممکنه سوال خیلی از شما دوستان هم باشه.

 

متن اصلی پیام :

مشتی آدم بیکار میان اینجا یکیش هم من.حالا این پست هاتون بد نیست .ولی پستی مثل اون پارکه که هیچی بار آدم نمی کرد.سعی کنید مطلب جالبتر بزارین. این که این چه درختی هست ویا من ازش خوشم میاد یا میوش رو نخوردم . این خیلی جالب نیست.شما که رشته کشاورزی خونیدن باید بتونید بهتر از اینا عمل کنید. باید بتونید آفات رو تشخیص بدید.میدونم همه خواننده هاتون خیلی حوصله ندارن و میدونم  زیاد از حد گفتن چیز های علمی  آدم رو خسته میکنه و باید تفریحی هم باشه ولی شما زیاد از حد رفتین تو کار تفریحی. اطلاعاتتون رو ببرید بالا .شما هنوز تو خیلی چیزها مشکل دارین هنوز خیلی چیزهای که گفتین تو وبلاک بلد نیستم رو نرفتین دنبالش نمونه یکی میگم مثلا گفتین من رقم های گل رز رو بلد نیستم .آیا تا حالا رفتین دنبالش . و خیلی چیزهای که گفتین نمیدونم .اینجا که اومدین باید خیلی اکتیو باشین . به نظرم شما به خودتون مغرور شدید  خانم فرشید  . این رو میگم تا به خودتون بیاید .

 

جواب من :

راستش برای من اینترنت ، عکاسی و طراحی و باغبانی و کشاورزی فقط و فقط تفریح هست ، و سعی میکنم از انجام دادنشون نهایت لذت رو ببرم و این شاید تو نوشته هام به شما دوستان هم القا شده باشه ، روزی هم که من وبلاگ رو گذاشتم و شروع کردم پست دادن هدفم فقط و فقط ارائه مشاهدات و تجربیات خودم بود نه بحث و مباحث علمی اما با این اوصاف من بازم به درخواست دوستان پستهای علمی رو ساده کردم و گذاشتم ولی هیچوقت ادعایی بر این اساس که همه چیز رو بلد هستم و عالمم نداشتم و ندارم و همانطور که دیدید هم بارها شده گفتم فلان مطلب رو بلد نیستم و فلان گیاه رو نمیشناسم و فکر میکنم ادم بگه بلد نیستم خیلی بهتره تا اطلاعات غلط به کسی بده...

روال وبلاگ من همچنان به روش قبل بر اساس مشاهدات وتجربه هام هست که شامل گیاهان مناطق گرمسیری میشه و واقعا هم من اطلاعات عملی از گیاهان معتدله و سردسیر ندارم برای همین از جواب دادن و دادن پست هم ابا دارم ، اگر یادتون باشه من بارها لینک ادرس سایت دیگران رو بهتون دادم تا مطالعه تکمیلی کنید...

در کل من ادعایی ندارم من باغبانی خوندم و علاقه ویژه ایی به گیاهان آپارتمانی و فصلی و درختچه زینتی دارم و در میاحث دیگه فقط اطلاعت مورد نیاز رو میگیرم چون دوست دارم تو یه چیز بهترین باشم نه از هر شاخه یه چیزی بگیرم و اخرش هم هیچ ... در آخر باید بگم از اینکه بیایین و به من به عنوان دوستتون سر بزنید خیلی خوشحال میشم و از انتقادات و توصیه هایی که برخی دوستان از طریق ایمیل یا وبلاگ میکنن استقبال میکنم و اگه بشه حتما اجرا خواهم کرد.

براتون یه دنیا شادی و لب پر خنده آروز میکنمقلب

[ چهارشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ ] [ زهرا فرشید ]