دیرو همه حسن یوسفها رو کف بر کردم چون خیلی قدشون بلند شده بود و نسبت به اندازه گلدون بزرگتر شده بودن و در ضمن چون تعداد برگاها زیاد بود نیاز داشتن روزانه اب بهشون بدی که این خودش با کلی دردسر همراه بود و در ضمن کلی هم اب هدر میرفت و تو این وضعیت اقتصادی هزینه بردار میشد.

در نتیجه کف بر کردن گیاه میشه تعداد زیادی قلمه از گیاه مادری بگیری این در حالیه که گیاه مادری میتونه رشد مجدد کنه ، مثل اینکاری که من کردم و کلی قلمه تهیه شد ، البته کف بر کردن محسنات دیگه هم داره که گیاه پرپشت تر و خوش فرم تر میشه و گاهی برای نجات گیاه از گرما یا سرمای طاقت فرسا خیلی مفید هست.

این نکته هم بگم که هیچوقت سرخود و یکهو هر گیاهی رو کف بر نکنید ، اگرم میبینید من اینکارو کردم چون از نتیجه آن مطمئن بودم ، همیشه قبل از هرکاری با یک متخصص مشورت کنید این همه به نفع شماست و هم گیاهتون.

 

جریان این کف بر کردن رو فیلم گرفتم و کلی هم حرف زدم اما متاسفانه صدام بشدت ضعیف ضبط شده ، اما با این حال فیلم رو آپلود کردم ببینید چیز بدی نیست :

دانلود فیلم هرس

اندازه : ۱۰۲۴۳ k

مدت : 2:59

 

 

 

در اینجا قبلا از حسن یوسف و هرس کردنش گفتم.

اینها ساقه های قطع شده حسن یوسف ها هستند :

 

 

 

اینم نتیجه نهایی هرس :

 

 

یه تعداد قلمه تهیه کردم اما ،  گذاشتم تو اب تا ببینم کی بیاد ببره اینا رو بکاره والا من جایی براشون ندارم ، البته الان چند روزی از قلمه گیری من میگذره و این قلمه ها ریشه دار شدن :

 

 

اینم بقیه قلمه ها و برگهای که ریختم اشغالی :

 


[ یکشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٢:٥٠ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]