سلام به همه دوستان عزیزممژه

عذرخواهی میکنم از همه دوستانی که هر روز به وبلاگ سر میزدن ولی مطلب جدیدی نمیدیدن ، علتش مسافرت چهار روزه من به شیراز بود که هم به نیت دیدن از نمایشگاه کشاورزی و هم گردش رفته بودم و واقعا هم خوش گذشت.

تو این چند روز به دوست عزیزم مریم (همکار نویسنده وبلاگم) زحمت دادم و مهمان ایشون بود که از خدا میخام بتونم در فرصت مناسب بخشی از زحماتش رو جبران کنم.قلب

تو این سفر تونستم از بازار وکیل(سرای مشیر)،باغ دلگشا،مقبره سعدی و حافظ و دروازه قران دیدن کنم و البته دو روز کامل هم وقت گذاشتم تا از نمایشگاه کشاوزی که در شهرک گلستان بود دیدن کردم.

فضای بزرگی برای نمایشگاه در نظر گرفته شده بود اما فقط سالنی که مربوط به شرکت های کود و سم بود قابل تامل بود ولی از نظر من سالنی که به گل و بخش باغبانی اختصاص داده شده بود بسیار ضعیف عمل کرده بودن اما با همه ضعفش استقبال کم نظیری شده بود.

در بخش باغبانی گلهایی بسیار بی کیفیت نمایش داده شده بود و ارایش غرفه های اینقدر بد بود که برای تماشا باید خودتو میکشتی.چشم

من وقتی وارد محوطه بیرون نمایشگاه شدم دست همه ساقه های ضعیفی از بامبو دیدم که اغلب هم برگ نداشتن و فقط جوانه های بسیار ریزی داشت که وقتی قیمت گرفتم دیدم نسبت به بی کیفیتی ساقه های بامبو گران قیمت هم هست ، قلمه های برگ دار 4000 و بدون برگ با جوانه ریز 2000 ، که من چون قلمه هاش بی کیفیت بودن نخریدم.

انواعی از گیاهان مثل :کاج مطبق،بگونیا،چمن عروس،گندمی،رز و ... هم بفروش میرسید که به نسب قیمت مناسبی داشت.

یه نکته که برای من خیلی جالب بود اینکه مسولین غرفه ها باید التماسشون میکردین تا به ارباب رجوع توجه کنن و توضیحی در مورد چیزی که ارائه کردن بدن که این موضوع باعث شکایت من شد ولی اثری نداشت.

من فقط یک بسته ورمی کمپوست سه کیلویی به قیمت 2000 تومان خریدم.

چندتا چیز دیگه هم هست که جای بحث داره که در پست های بعدی همراه عکس نشان خواهم داد.

 

اما محوطه ایی بیروین نمایشگاه زیبا بود که دوتا از عکسایی که گرفتم رو به شما تقدیم میکنم :


 

 

 

 

[ دوشنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٠ ] [ ۱:٥٠ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]