حدیث عزیزم چندتا عکس از گیاهاشو برام ایمیل کرد منم دیدم جای توضیح چند نکته داره که بدرد هممون میخوره ، این شد که تصمیم گرفتم پست مجزایی بهش اختصاص بدم :

این گیاه رز ساناز بهش میگن از انواع رزهای با گل آذین افشان و گل ریز.(البته من اطلاعات کاملی در مورد واریته های رز ندارم )

 

 

اول از همه این گلدون باید هر چه زودتر عوض شه ، من پیشنهاد میکنم گلدان رو یا بشکن یا گیاه رو جوری ازش بکش بیرون که ریشه ها از هم جدا نشن بعدش بزارش توی سطل آب تا همه خاک ها طی دوساعت در آب حل شه و از ریشه جدا بشه و بعد در یک گلدان بزرگ جدید خاک باغچه و خاکبرگ مخلوط کن  و رز ساناز رو توش بکار و خوب ابیاری کن.

علت اینکه این روش که البته از خودمه رو پیشنها کردم اینه که این گلدون و اغلب گلدنهایی که وارد بازار میشن توشون خاک رس هست که به شدت چسبنده هست و به ریشه ها میچسبه و هر چی اب هست تو خودش جذب میکنه و بعد از مدتی میبینید گیاه گل نمیده ، برگاش میسوزه و در انتها میمیره علتش همینه.

تو عکس چند قسنت برای محل حذف گلها نشون دادم ، بهتره بعد از اتمام عمر گل کل گل آذین تا زیر اولین برگ منتهی به گل آذین قطع بشه تا گیاه تحریک به شاخه دهی و گلدهی بیشتر بشه.

حتما گل را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بده تا ساقه ها به اصطلاح کور نشوند.

 

 

حدیث جان این کالانکوئه ات خیلی بد شده حتما از محلی که علامت زدم قطعش کن تا چند شاخه بشه و اون تیکه رو که قطع کردی هم بکار کنرش ایشالله ریشه میده.و در جایی بزارش که نور بگیره.

 


 

نمیدونم این کالانکوئه ها ریشه دادن یا نه اما نگهداشتنشون اینجا به کار درستی نیست حتما به خاک و جای پر نور انتقالشون بده.

از مهمترین نشانه هایی که مشخص میکنه گیاه به نور بیشتری نیاز داره اینه که برگها بشدت حالت علفی و دراز پیدا میکنن و فاصله برگها از هم زیاد میشه .

[ شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]