این عکسها مربوط به حدودا یک ماه پیش هست. صبح که بیدار شدم با این صحنه مواجه شدم. البته چون قبلا پیش بینی میکردم این اتفاق بیافتد آن ها را به هم بسته بودم اما اینبار با هم سقوط کردند.

علت این سقوط باریک بودن پایین ساقه نسبت به قسمت بالا بوده و با وجود برگها ساقه ها سنگین شدند و سقوط کردند.

 


در اینجور مواقع تنها کاری که می شود کرد قطع شاخه ها و کاشت مجدد آنها در گلدان جدید می باشد. ساقه ها را از کمی زیر آخرین برگ یعنی دقیقا همینجایی که با چاقو نشان دادم قطع کردم .

 

این جوانه هایی که در عکس میبینید بیدار می شوند و به یک گیاه جدید تبدیل می شود. الان به اندازه دو بند انگشت قد کشیده اند ولی  فعلا عکسی ازشان ندارم.

 

 

بعد از قطع شاخه ها چندتا از برگهای پایینی را جدا کردم تا قسمت بیشتری از ساقه در خاک فرو کنم.

من فقط از خاکبرگ استفاده کردم. از آنجایی که خاکبرگ بعد از چند بار آبیاری پشه های ریز تولید میکند من تنها کاری که تونستم بکنم آبیاری را به جز چند آب اول کم کردم. فعلا خبری از پشته ها نیست.

 

 

 

اینم برگهای جدا شده :

 

 

 

 

اینم باقی مانده گیاه اصلی که بزرودی خوشگل میشه و عکسش را برایتان خواهم فرستاد.

 

 

الان این دو دیفن بعد از از دست دادن دو برگ دیگر بعد از کشت در حال رشد هستند و معلومه ریشه داده اند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام

دوستانی عزیزی که شماره تماسم را بهشان دادم دقت کنید من واقعا وقت نمیکنم در تمام شبانه روز هر لحظه به پیامک هایتان جواب بدهم و وقتی که دیر جواب می دهم ناراحت می شوید. بخدا شرمنده ام منم مثل بقیه گرفتاری های ز یادی در زندگیم دارم. لطفا اگر وایبرو و واتزآپ دارید همانجا پیامتان را ارسال کنید تا من در وقت آزاد بهتون جواب بدم اگر نه ایمیل بزنید و اگر خیلی ضروریه مسیج کنید . دوست دار همه شما عزیزان هستم.

[ چهارشنبه ۱٩ شهریور ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ] [ زهرا فرشید ]